Home / آموزش رایگان / اکسپورت کردن رویت به نرم افزار تری دی مکس

اکسپورت کردن رویت به نرم افزار تری دی مکس

خروجی رویت به مکس جهت رندر گیری :

خروجی رویت به مکس : اتودسک رویت نرم‌ افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفاده مهندسان معمار، عمران و تأسیسات کاربرد دارد و برای مدل‌سازی سه‌ بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی استفاده می‌شود.

این برنامه به کاربران توان طراحی ساختمان و سازه و مولفه‌های آن به صورت سه بعدی، یادداشت و علامت گذاری با عناصر دو بعدی و دسترسی اطلاعات ساختمانی از پایگاه داده‌های مدل ساختمان را می‌دهد.

رویت قادر به گردآوری اطلاعات و مدل سازی ساختمان به گونه‌ای ۴ بعدی (قابلیت مدیریت مالی و هزینه تولید و مصرف بر پایه زمان علاوه بر ترسیم سه بعدی را ۴D BIM  می‌نامند) با ابزاری برای طرح‌ریزی و ردیابی طبقات مختلف در شیوه زندگی ساختمان، از مفهوم تا ساخت و ویرانی پس از آن است.

این نرم‌افزار دارای سه نسخه معماری، عمران و تأسیسات است که بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می‌شوند و با استفاده از افزونه Boot Camp بر روی سیستم عامل مک نیز نصب خواهد شد.

از خصوصیات و مزایای این نرم افزار می توان به ترسیم همزمان ۳بعدی و ۲ بعدی نقشه‌های ساختمان، امکان انجام مطالعات اقلیمی (نور و سایه) بر روی ساختمان، محاسبه متره ساختمان و تغییر سریع آن در صورت تغییر نقشه‌ها، قابلیت ارتباطی با دیگر نرم‌افزارهای BIM از طریق IFC و نیز اتوکد، ۳Dmax (ورودی و خروجی) و … اشاره کرد.

نرم افزار رویت ضمن اینکه نرم افزاری بعنوان موتور رندر محسوب نمی شود می تواند نرم افزار خوبی جهت گرفتن رندر باشد و این قابلیت وجود دارد که کاربر بتواند طرح مدلسازی شده خود را خروجی گرفته و با نرم افزار دیگری رندر بگیرد.

 

ما می توانیم به چند طریق فایل خودمان را تبدیل کنیم و برای رندر گرفتن وارد نرم افزار تری دی مکس ببریم. یکی از فرمت های مناسب جهت گرفتن خروجی، فرمت های اتوکد می باشند، همچون ( DWG ، DXF ، DGN و یا SAT ) و یا با فرمت FBX بصورت مستقیم برای این نرم افزار خروجی بگیریم.

و یا بصورت لینک اتوکد و یا لینک رویت مستقیما وارد نرم افزار قدرتمند تری دی مکس کنید تا بتوانید به ادامه کار خودتان بپردازید.

قبل از شروع خروجی رویت به مکس در نمای سه بعدی قرار بگیرید.

 

 

 

 

 

 

زمانی که فایل خودتان را به فرمتهای کد تبدیل کردید پنجره ای برای شما نمایان می شود که باید تنظیمات آن را باید انجام دهید.

 

برای ادامه آموزش خروجی رویت به مکس پی دی اف زیر را دانلود کنید.

 

نویسندگان : مریم محمودی خواه – محمد پاک نظر

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *