Bim Learn

بخش صنعتی و bim

بخش صنعتی و bim آیا بخش صنعتی هنوز از bim می‌ترسد ؟

برخی از تولید کنندگان هنوز ممکن است نسبت به BIM نگران باشند . نیک جونز ، رئیس تولید دیجیتال برای Graites سوال می کند:” آیا شرکت‌ها باید آن را بپذیرند و یا خطر رها شدن از آن را داشته باشند ؟”

من نمی‌گویم که تولید کنندگان لزوما ً از BIM می‌ترسند و فکر می‌کنم بسیاری از آن‌ها درگیر هستند ، اما شاید نگران باشند ، چرا که BIM هنوز در یک چشم‌انداز بلوغ در یک بازار بالغ وجود دارد . با این حال ، من بر این باور هستم که زمان آن رسیده که تولید کنندگان از مزایای آگهی خوبی که قرار است با دستور کار دیجیتال بیایند ، استفاده کنند .

هنگام بحث در مورد مدل‌سازی اطلاعات ساختمان ، ما به طور خودکار ارتباط آن با صنعت ساخت‌وساز یا مهندسی ساخت‌وساز را در نظر می‌گیریم .

این قابل‌درک است که هر دو صنعت از نرم‌افزار هوشمند برای ارائه مدلی استفاده کرده‌اند که با الزامات bim شرکت‌ها برای برنامه‌ریزی , طراحی و ساخت کامل و توسعه زیرساخت برای سال‌ها با استفاده از عملکرد برای بهبود تصمیم‌گیری , طراحی گردش کار و کاهش هزینه‌ها همسو است .

با این حال ، همانطور که این صنایع به تمرکز بر دستاوردهای بهره‌وری و کاهش هزینه ادامه می‌دهند ، تاثیر BIM شروع به نفوذ در زنجیره تامین ساختمان ، به خصوص بخش تولید دارد . این امر منجر به افزایش تقاضا برای محصولات ساختمانی به صورت آنلاین در فرمت BIM و انتقال به طرح‌های تعاملی برای کمک به توسعه تیم‌های پروژه ساخت‌وساز برای جلوگیری از دوباره‌کاری پر هزینه قبل از کار ساخت‌وساز است .

بخش تولید باید تغییر کند و با روش‌های BIM به جلو حرکت کند . علاوه بر این ، دولت بریتانیا پیش از این الزامات مربوط به سال ۲۰۲۵ را با انتشار سند استراتژی صنعتی خود تنظیم کرده‌است . یک تمایل برای تراز کردن مدل سطح ۳ BIM پیشنهاد شده وجود دارد که وارد عمل شود ، اگر چه جزئیات این که چه چیزی ممکن است به نظر برسد هنوز برای زمان موجود کمیاب هستند .

BIM برای بخش تولید چیست ؟

تاثیر و اهمیت BIM در دو سال گذشته تشدید شده‌است و منجر به تغییر بزرگی در تحول صنعت ساخت‌وساز شده‌است .

یکی از تحولات کلیدی ، حرکت برای ساخت و ساز بیرونی است ، مناطقی که بیشتر با صنعت تولیدی همخوانی دارند .

از طریق استقرار BIM ، انواع ساخت‌وساز تکراری مانند هتل‌ها ، اقامت و آپارتمان‌های دانشجویی هم در محل و بیرون سایت ، به عنوان راهی برای بهبود کارایی و ایمنی ، ساخته می‌شوند.

مدل‌سازی اطلاعات ساختمان به عنوان یک ابزار هماهنگی توسعه داده شد اما استفاده آن اکنون برای پشتیبانی از ساخت‌وساز ، عملیات و تعمیر و نگهداری بیشتر گسترش یافته‌است .

مشتریان نه تنها از این ابزار هم‌کاری دیجیتالی برای مشخص کردن طرح‌های ساختمانی خود بلکه لوازم داخلی , اتصالات و محصولات مرتبط با عملکرد ساختمان استفاده می‌کنند و مزیت اصلی آن است که در حال حاضر محصولات در مراحل طراحی و ارائه هر پروژه‌ای در نظر گرفته می‌شوند .

آینده برای bim چه شکلی است ؟

همانطور که قبلا ً ذکر شد ، BIM سطح ۳ در مراحل اولیه خود است چون هنوز چندین مانع برای تسلط آن وجود دارد ، که شامل استفاده گسترده‌تر از فرآیندهای BIM سطح ۲ است . اگرچه اطلاعات محدودی در مورد BIM سطح ۳ وجود دارد ، اما به طور کلی با آن موافقت شده‌است ، با این حال ویژگی‌های بسیار کمی در مورد آنچه که ممکن است در عمل به نظر برسد وجود دارد .

ایده یک مدل مرکزی ، مشترک از BIM سطح ۳ این است که هیچ خطری برای هر گونه خطا و یا دوباره کاری وجود ندارد .

این کار برای تولید کنندگان چه معنایی دارد ؟

حرکت به BIM سطح ۳ تا سال ۲۰۲۵ به این معنا است که BIM سطح ۲ احتمالا ً در این چارچوب زمانی حاضر خواهد بود .

علاوه بر این، شرکت‌هایی که مایل به تامین BIM سطح ۳ هستند ممکن است نیاز به اطلاعات کافی برای مشارکت در مدل مرکزی داشته باشند ، که یک گام جلوتر از فرآیند فعلی ارائه هندسه مدل سه‌بعدی در یک فرمت سازگار است .

با دستور سطح ۲ BIM ، داشتن یک گزینه خوب نیست ، اما به جای آن یک روش اساسی برای کار برای کاهش هزینه‌های پروژه و زمان مورد نیاز برای تکمیل است . ما در دنیای تغییر ساخت‌وساز می‌بینیم که خطوط بین این صنعت و تولید به طور فزاینده‌ای تار شده‌اند .

حرکت به بیرون ساختمان به طور فزاینده‌ای عادی شده‌است , با استفاده از bim یک محرک بزرگ برای ایجاد این ممکن می شود .

سازمان‌های تولیدی که موفق به توسعه نشدند توسط رقبای آگاه به تکنولوژی رها خواهند شد و چشم‌انداز برنده شدن کار جدید را یک مبارزه دشوار خواهند دید . همچنین امکان از دست دادن مشتریان وجود دارد .

امروزه ما در یک نقطه بحرانی هستیم که نیازمند تغییرات قابل‌توجه در رفتار ، با کاهش قابلیت دسترسی به مهارت‌ها ، افزایش هزینه‌ها ، تمرکز بیشتر بر روی نتایج ساختمان و فن‌آوری دیجیتال بعنوان فراهم‌کننده امکانات است.

هر روز specifiers بیشتری از کتابخانه BIM برای جمع‌آوری اطلاعات و پیشنهادها طراحی ساختمان استفاده می‌کنند . مهم است که تولیدکنندگان بدانند که محصولات آن‌ها در خط مقدم فرآیند انتخاب با specifiers قرار دارند و پروفایل برند آن‌ها به همان اندازه شناخته شده‌است .

توسعه مفاهیم جدید محصول ، عالی است ، اما تولید کنندگان باید به موضوعاتی بپردازند که تصمیم گیرندگان در مورد آن نگرانند و راه‌حل‌هایی را ارایه می‌کنند که برای اتخاذ آن آماده هستند .

BIM ما برای تولید کنندگان کاغذ سفید با جزئیات بیشتر به این بخش می‌رود و باید به تولید کنندگان کمک کند که این فرصت‌ها را درک کنند.

Graitec در حمایت از بسیاری از شرکت‌های تولید کننده بسیار تاثیرگذار بوده‌است که این گذار را به سمت دستیابی به BIM کمک می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا سود خود را درک کنند تا سهم بازار خود را توسعه داده و مناقصه‌های جدید به دست آورند .

گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*