روش های انتقال Revit به Excel

روش های انتقال Revit به Excel : خوشبختانه، به راحتی می توانید داده های انتقال Revit به Excel را انجام دهید که از امکانات بسیار خوب دیگر امکان ویرایش مستقیم مدل Revit از Excel وجود دارد. این خیلی جالب به نظر می رسد.

کار با اکسل

 با توجه به ماهیت پایگاه داده Excel , BIMیک ابزار عالی برای به حداکثر رساندن ارزش داده های BIM خود است. فوت و فن آن، این است که داده ها را خارج از مدل و به فرمت شما می توانید استفاده کنید.

پس ساده ترین راه برای پیوند انتقال Revit به Excel چیست؟

چهار روش مختلف وجود دارد که می توانید انتقال Revit به Excel را انجام دهید. بهترین روش به نوع داده ای که در آن کار می کنید و آنچه شما در نهایت با آن داده ها انجام می دهید، بستگی دارد. بعضی از روشهای اکسپورت فقط به صورت یک طرفه هستند. روش های دیگر ایجاد ارتباط واقعی دو طرفه بین Revit و اکسل است که می توانید مدل خود را به طور مستقیم درون Excel ویرایش کنید.

در این قسمت به  ۴ روش برای انتقال Revit به اکسل می پردازیم :

ساده ترین راه برای دریافت اطلاعات از مدل شما، ایجاد یک برنامه Revit است و سپس آن را به طور مستقیم به اکسل منتقل کنید.قسمت هایی همانند جدول متره و برآورد که یک روش بسیار عالی می باشد اما به یاد داشته باشید که  هیچ ارتباطی بین Revit و Excel وجود ندارد، بنابراین هر تغییری که در Excel ایجاد می کنید باید به صورت دستی در Revit به روز شود.

برای انتقال داده ها،مسیر زیر را انجام دهید . بر روی دکمه Revit کلیک کنید و سپس بر روی “Export” از لیست کلیک کنید. ” Reports ” را انتخاب کنید و سپس ” Schedule ” را انتخاب کنید.

از یک افزونه استفاده کنید.

دو مثال خوب برای کار با اکسل BIMLink و ۸Exceler هستند. هر دو این گزینه به شما امکان می دهد داده ها را به اکسل منتقل کنید و داده ها را وارد کنید. آنها رایگان نیستند، اما هر دو با ویژگی های فراوانی که شما در انجام کارهای سنگین Revit به اکسل کار می کنید بسیار مهم هستند.

ماکرو خود را بنویسید.

به راحتی می توانید یک ماکرو برای وارد کردن و انتقال داده ها به Excel داشته باشید.

یک اسکریپت دینامو ایجاد کنید.

دینامو یک ابزار برنامه نویسی بصری برای Revit است. به جای نوشتن کد، از گره ها برای ساخت برنامه گرافیکی (یا نمودار در Dyno-Speaking) استفاده می کنید. گره ها را با هم در ویرایشگر دینامو پیوند دهید تا ساختار گراف خود را ایجاد کنید. دینامو دارای دسترسی کامل به API Revit است، بنابراین جایگزین خوبی برای نوشتن ماکروها یا افزودنیها است.

Dynamo منبع باز است، بنابراین شما می توانید آن را به صورت رایگان دانلود کنید. هنگامی که شما آن را نصب کردید، دینامو را از نوارابزار Add-ins Revit راه اندازی کنید.

 

مترجم و گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*