Bim Learn

مشخصات سیستم ویری برای رویت

مشخصات سیستم ویری برای رویت : لطفا ً اطمینان حاصل کنید که سیستم شما قبل از نصب V-Ray این مشخصات را داشته باشد .

توجه داشته باشید که ویری برای رویت  تنها برای سیستم‌عامل ۶۴ بیت پشتیبانی می‌شود .

پردازنده :

پیشنهادیی مشخصات سیستم ویری برای رویت از کمپانی chaosgroup :

Single- or Multi-Core Intel® Pentium®, Xeon®, or i-Series processor , AMD® equivalent with SSE2 technology که بالاترین نرخ سرعت CPU پیشنهاد شده .

CPU  یا پردازنده و چیپست چیست ؟ قطعه ایست که حکم مغز را برای یک کامپیوتر دارد و در نتیجه می توان گفت که مهم ترین جزء آن محسوب می شود.

متاسفانه مقایسه قدم به قدم و دقیق دو پردازنده مختلف کار دشواری است و همین امر باعث می شود که در زمان خرید و انتخاب اندکی دچار سردرگمی شوید.

در مورد این تراشه ها همانطور که بارها و بارها در خبرها شنیده اید، سرعت کلاک و تعداد هسته از جمله فاکتورها و مشخصه هایی است که شاید شرکت ها در زمان تبلیغ محصولاتشان بیشترین مانور را روی آنها می دهند، حال آنکه طبق گفته کارشناسان امر برای انتخاب صرفا نمی توان به این دو مشخصه تکیه کرد.

نکته دیگر اینکه برای داشتن یک انتخاب خوب، نیازی به دانستن نحوه عملکرد یک CPU ندارید، هرچند که دانش اندک در این رابطه می تواند سودمند واقع شود.

خبر خوشحال کننده دیگر در این باره آنکه هم اکنون وبسایت هایی راه اندازی شده اند که کارشان بررسی عملکرد پردازنده هاست و از همین رو، انتخاب و مقایسه این قطعات با یکدیگر به مراتب ساده تر از قبل شده. در این مطلب قصد داریم شما را با نکات مهم و یا پیش پا افتاده ای که در انتخاب تاثیر گذار و یا بی اثر هستند آشنا نماییم.

سرعت کلاک همه چیز نیست

compare-cpu-processor

همانطور که در بالا گفتیم سرعت کلاک و تعداد هسته ها دو فاکتوری هستند که شرکت ها بالاترین مانور را در زمان تبلیغ محصولاتشان روی آنها می دهند. سرعت کلاک پارامتری است که با واحد «هرتز» سنجیده می شود (مثلا ۳.۱۴ گیگاهرتز) در حالی که تعداد هسته ها با عباراتی نظیر Dual-Core (دو هسته ای)، Quad-Core (چهار هسته ای)، Hexa-Core (شش هسته ای) و یا Octa-core (هشت هسته ای) مطرح می شود.

عملکرد تک هسته ای

compare-cpu-single-threaded

راز کوچک و البته ناخوشایندی که در دنیای کامپیوتر وجود دارد این است که حتی اگر پردازنده ای با چهار هسته را خریداری نمایید آنگاه در زمان اجرای اپلیکیشن ها ممکن است همگی آنها مورد استفاده قرار نگیرند.

اغلب نرم افزارهای امروزی از نوع تک ریسه ای (single-threaded) هستند؛ بدان معنا که این برنامه ها به عنوان یک فرایند اجرا می شوند و یک فرایند هم تنها روی یک هسته قابل اجراست. بنابراین حتی اگر پردازنده سیستم شما چهار هسته داشته باشد، عملکرد کامل و تمام عیار را در زمان اجرای اپلیکیشن از هر چهار هسته آن دریافت نخواهید کرد.

SSE2  چیست ؟ SSE2 به این معنی است که CPU سیستم شما مجموعه دوم Streaming SIMD Extensions را درک کند. این قابلیت از سال ۲۰۰۱ به اکثر پردازنده ها اضافه شد(برای پردازنده های اینتل Pentium 4 از سال ۲۰۰۱ و برای AMD از سال ۲۰۰۳) و ویندوز ۸.۱ از این قابلیت استفاده می کند و چنانچه پردازنده سیستم تان فاقد این ویژگی ها باشد، ویندوز ۸.۱ قادر به نصب روی این سیستم نخواهد بود. برای اینکه واقعا متوجه این موضوع شوید که آیا پردازنده شما از SSE2 پشتیبانی می کند، می توانید از ابزار CPU-Z استفاده کنید.

RAM : حداقل رم ۸ گیگ و حداقل ۸ گیگ  swap 

که این مشخصات بستگی به پروژه هم دارد .

swap  : سیستم عامل برای اینکه بتواند برنامه ای را اجرا کند، باید آن برنامه را به داخل حافظه اصلی (RAM) منتقل کند. درسیستم عامل های مدرن امروزی در هر لحظه تعداد زیادی برنامه در حال اجرا هستند همچنین تعداد زیادی سرویس نیز در پس زمینه در حال اجرا می باشند. با توجه به این که مقدار حافظه اصلی کامپیوتر محدود است، وقتی تعداد برنامه هایی که قرار است همزمان اجرا شوند زیاد شود، مقدار حافظه لازم جهت اجرای همزمان برنامه ها از کل حافظه اصلی کامپیوتر بیشتر می شود. در این حالت سیستم دچار کمبود حافظه اصلی شده و در نهایت crash می کند.

برای حل این مشکل دو راه وجود دارد:

  • اول اینکه مقدار حافظه اصلی کامپیوتر را افزایش دهیم. این را حل دارای مشکلاتی است. هزینه حافظه اصلی بسیار گران است و علاوه بر این مقدار حافظه اصلی قابل آدرس دهی دارای محدودیت است(هر چند در معماری های جدید سخت افزاری مقدار حافظه اصلی قابل آدرس دهی بسیار بیشتر شده است).
  • دوم این که بخشی از فضای دیسک را بصورت مجازی برای استفاده به عنوان حافظه اصلی معرفی کنیم. به این فضا در سیستم عامل های خانواده لینوکس و یونیکس فضای swap گفته می شود. فضای swap را می توان به دو صورت پارتیشن و فایل تعریف کرد. توصیه می شود فضای swap را به صورت پارتیشن تعریف کنید، چون در صورتی که فضای swap به صورت فایل تعریف شود تکه تکه شدن (fragmentation) فایل سرعت و بهره وری عملیات swap را پایین می آورد.

سیستم‌های پشتیبانی شده : Windows® ۷ SP1 64-bit, Windows® ۸ & 8.1 x64, Windows® ۱۰

قسمت زیر نسخه های Autodesk Revit را نشان می‌دهد که در آن V-Ray پشتیبانی می‌شود .

Revit : 2015 , 2016 , 2017 , 2018 , 2019 , 2020

در جدول زیر مشخصات CPU به صورت عکس قرار داده شده است

اعداد پایینتر عملکرد بهتری دارند .

در جدول زیر مشخصات GPU به صورت عکس قرار داده شده است

اعداد پایینتر عملکرد بهتری دارند .

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*