Home / مقالات / نرم افزارهای کاربردی معماری

نرم افزارهای کاربردی معماری

نرم افزارهای کاربردی معماری:

 

طرح های اولیه معماران برای ارتباط ایده های معماران با مشتریان، صنعتگران و یا تیم طراحی است .

نحوه ایجاد این طرح ها به مرور زمان تکامل یافته است و باز هم از پایه اولیه تکامل یافته است، هر نرم افزار به هدف نیاز های مختلف طراحی شده است ، و انتخاب بهترین آنها برای شما به عوامل زیادی از جمله هزینه، سازگاری با دیگر برنامه ها و میزان زمانی که صرف فرآیند طراحی می کنید بستگی دارد.

اگر چه شما تنها با در اختیار داشتن سازگاری و پرش بین آنها نرم افزار طراحی مناسب را پیدا خواهید کرد، در اینجا لیستی از برنامه های اساسی برای افزایش گردش کار خود و کمک به شما از اولین پیش نویس تا ارائه نهایی ، ارائه شده است.

۱.رویت

رویت نرم افزار همه جانبه برای پروژه های ۲ بعدی و ۳بعدی است، که کل خروجی پروژه شامل مدل سازی، رندرو اسناد ۲بعدی ساختمان را تولید می کند. به جای خطوط و حوزه ها، می توانید از دیوار های واقعی ،سقف ها، تیرها، ستون ها و سایر اجزای ساختمان استفاده کنید و همچنین می توانید از مشخصات واقعی ساختمان مانند پنجره ها و درها استفاده کنید.

رویت با اتوکد سازگار است، بنابراین بسیار ساده است که یک فایل DWG را وارد آن کنید و از آن به عنوان مرجع طرح برای شروع شکل دادن مدل خود استفاده کنید. یکی از بزرگترین مزایای رویت این است که هر تغییری که در آن ایجاد می کنید در همه زوایا از جمله پلان ها و ارتفاعات به روز رسانی می شود.

این هماهنگی و زمان طراحی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

۲.تری دی مکس

گرچه ۳DRhino با توجه به پلاگین های پارامتریک و ویژگی های مدلسازی ساده، به سرعت نمایش داده می شود. با این حال، ۳D Studio Max هنوز محبوب ترین نرم افزار در بازار ۳D است.

از آن روزهای اصلی گرافیک های کامپیوتری و ۳D Studio (نرم افزاری که تحت DOS اجرا می شود)، همه چیز تغییر کرده است. در طول دهه نود، ابزارهای ۳D Studio Max راه خود را در زمینه های بیشتری از آنچه هرکس تصور می کرد در زندگی کاری ما پیدا کرده اند . این قابلیت های مدل سازی و یک پلاگین معماری قابل انعطاف است و می تواند بر روی پلت فرم مایکروسافت ویندوز استفاده شود. این نرم افزار اغلب توسط توسعه دهندگان بازی های ویدئویی، بسیاری از استودیو های تجاری تلویزیونی و استودیو های تجسم معماری استفاده می شود.

۳.اتوکد

در واقع استفاده از اتوکد زیاد توصیه نمی شود، زیرا رویت از نظر سرعت جایگزین اتوکد در بازار شده است.

با این حال، اتوکد قدیمی ترین نرم افزار در صنعت معماری است؛ این نرم افزاری بسیار شناخته شده در میان دانشجویان است و حرفه ای است که بعید است با هرگونه انتقال فایل در طول روند طراحی سازگاری نداشته باشد.

این تولید نقشه های صرفا نمایندگی است و معمولا پله در نرم افزار ۳D مدل سازی می شود.اگر رابط کاربری را اولویت خود تنظیم کنید، و شروع به آزمایش کردن لایه ها و وزن خطوط کنید، به یک طرح منظم با استاندارد های طراحی و جزئیات قابل اندازه گیری ساختمان خواهید رسید.

یکی دیگر از نسخه های اتوکد که به ویژه برای معماران ایجاد شده است،  اتوکد معماری است؛این نرم افزار ویژگی هایی دارد که به معماران اجازه می دهد تا طرح کارآمدتری داشته باشند و طرح ها و اسناد آشنا برای آنها را ایجاد می کند. این پلت فرم همان اتوکد است که  درک آن را برای معماران با تجربه را آسان تر می کند.

۴.V-Ray

V-Ray حقیقتا بهترین  نرم افزاربرای تجسم واقع بینانه است؛ این افزونه است که SketchUp و   ۳D Max وRevit ArchiCAD وخیلی از نرم افزارهای دیگر را به یک رندر زیبا تبدیل می کند.

روشن ترین تکسچرها ، تاریک ترین تیره ها، و روشن ترین سفیدها به دقیق ترین شرایط موجود در جهان واقعی می رسند.

اگر هدف شما این است که مشتریان خود را در فضاهای طراحی شده در سبک قانع کننده قرار دهید، V-Ray بهترین گزینه برای شما خواهد بود. کتابخانه متریال وسیع و ابتکار تهیه گزینه های مختلف نور، سطوح و بافت های واقع گرایانه را ارائه می دهند تا طراحی معماری خود را به سطح بالاتری برساند.

۵.photoshop

هنگام ایجاد رندر، اینکه آیا یک بخش ارتفاع یا پلان است،  دانستن نحوه استفاده از فتوشاپ کاملا حیاتی است. این یک نرم افزار تولید تصویر با کیفیت بالا است، مناسب برای ترمیم نهایی  و حس بالا است.با آشنایی با سیستم لایه ها، می توانید جو و سبک خود را با تغییرات بسیار کمی ارائه دهید.این برای پردازش تصویر، اضافه کردن تکسچر، چشم انداز، مردم، آسمان و غیره استفاده می شود.این نیز یک راه عالی برای ویرایش کارهای شما و ایجاد تصاویر برای ارائه نهایی است.

۶.Indesign

Indesign یک برنامه طراحی مناسب برای ایجاد شیت های ارائه بزرگ  از کتابچه است.

شما می توانید اشیا را به شکل های قابل ارائه از جمله متن، شکل ها و تصاویر ترتیب دهید و همچنین برای ایجاد سند، مانند رزومه کاری و اوراق بهادار، مناسب است. شما می توانید انواع فونت / اندازه فونت، صفحات اصلی صفحه با شماره صفحات را تنظیم، به افزایش بهره وری و ثبات سند کمک کنید. این نرم افزار همچنین به شما امکان می دهد تا فایل های خود را با هم ترکیب کنید و آنها را با خود ببرید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در مدرسه یا خانه کار کنید و مطمئن شوید که هر یک از فایل های جداگانه را کپی کرده و آن را با خود حمل می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *