Bim Learn

ویژگیهای Advance Steel :

ویژگیهای Advance Steel :

با استفاده از فرمت Advance Steel 2018 ، کاربران Autodesk® Revit® ۲۰۱۸ می توانند مدل های خود را به سرعت به Advance Steel 2018  متصل کنند، با استفاده از ویژگی های export ، import و synchronize (همگام سازی) برای انتقال داده های BIM در LOD350 برای سازه های فولادی.

این قابلیت همکاری، کمک می کند تا کاربران به سرعت تنظیمات کلی محصولات را طراحی کنند و یا نقشه های ساخت، BOM  ها و فایل های NC را برای سازه های فولادی تولید کنند.

کاربران می توانند تغییرات را بدون نیاز به ساخت دوباره و یا طراحی کل ساختار با استفاده از هماهنگ سازی داده های BIM بین برنامه ها به روز رسانی کنند. هماهنگ سازی همچنین خطر خطاهای احتمالی با ارائه امکان ردیابی تغییرات ساخته شده در همان مدل در برنامه های مختلف را کاهش می دهد.

با استفاده از Advance Steel 2018 Extension، اطلاعات BIM از مدل Revit را می توان در سایر فرمت ها مانند SDNF  (نسخه ۲.۰ و نسخه ۳.۰) ، CIS2 Fabrication  و PSS را خروجی گرفت.

 

دستورالعمل استفاده عمومی 

شما یک مدل سه بعدی در Revit ایجاد می کنید و سپس با استفاده از Advance Steel Extension ،  اطلاعات BIM را از مدل به یک فرمت فایل اطلاعات BIM ، export می کنید. همچنین شما می توانید این فایل اطلاعات BIM را در Advance Steel وارد کنید تا جزئیات ساختار و ایجاد اسناد تولید را ایجاد کنید. حتی مدل های Advance Steel می توانند export شوند و سپس در Revit  ، import شوند. شما همچنین می توانید تغییرات ساخته شده در همان مدل در برنامه های مختلف را با استفاده از ویژگی همگام سازی دنبال کنید.

بررسی اجمالی  :

فرمت import برای Revit بر اساس ۳ عملکرد است: export ، import و همگام سازی. افزونه extension یک بخش تنظیمات و یک قسمت درباره اطلاعات آن را دارد. این ابزار را می توان در Add-Ins tab  Advance Steel Extension panel در نوار ریبون یافت.

استفاده ازAdvance Steel Revit Extension  برای انتقال عناصر متعدد بین Revit و ادونس استیل مانند سطوح، تیرهای فولادی، صفحات، چوب، عناصر بتنی، گریت، برخی از عناصر اتصال و برخی از تیرها و ترکیب صفحات.

ادونس استیل برای مهندسین سازه و متالورژی های فولادی طراحی شده است که نیاز به نرم افزار دقیق برای استفاده در فولاد دارند. ادونس استیل مدل های اختصاصی و جزئیات را فراهم می کند که این روند با صرفه جویی در وقت از طریق فرایندهای اتوماتیک جزئیات و مستند سازی (BOM) ها، به افزایش بهره وری در هنگام ایجاد پروژه کمک می کند.

هدف اصلی از Advance Steel Revit Extension این است که مدل ساختاری (پرتوها، ستون ها، صفحات، عناصر بتنی ساختاری) را از نرم افزار دیگر به ادونس استیل وارد (IMPORT) کنید تا به طور خودکار اطلاعات ساخت بوجود آید.

 

فرمت های فایل منتقل شده

فرمت اصلی  . ( Steel markup languagesmlX ) (زبان نشانه گذاری فولاد) فرمت اصلی است، اما سایر فرمت های پشتیبانی شده نیز شامل  IFC, CIS/2, PSS, SDNF می باشد.

عناصر منتقل شده  (.smlx)

شما می توانید عناصر متعدد را از Revit به Advance Steel  و یا از Advance Steel به Revit مانند سطوح، تیرهای فولادی، صفحات (plates) ، چوب، عناصر بتنی، grating ، برخی از عناصر اتصال، برخی از ویژگی های صفحات و تیرها را انتقال دهید. انتقال همه عناصر به میزان قابلیت و محدودیت هر دو برنامه (Revit) و (Advance Steel) بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد عناصر منتخب، جدول زیر را ببینید:

 

نویسنده و مترجم : مریم محمودی خواه

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*