Bim Learn

کم کردن تعداد Backup در رویت

کم کردن تعداد Backup در رویت :

احتمالا هنگام کار با نرم افزار دقت کرده اید که با هر بار Save کردن یک Backup  برای شما در همان پوشه ای که فایل را ذخیره کرده اید، ایجاد می کند. به طور پیش فرض تعداد ۲۰ Backup برای شما در نظر گرفته شده که می توان به بخش تنظیمات رفته و تعدا آن را کم و زیاد کرد.

برای کم کردن تعداد Backup در رویت از قسمت File بر روی  Save as کلیک کرده و در پنجره ی باز شده باید برای تغییر تنظیمات به قسمت Option برویم.

پس از کلیک کردن بر روی Option در این قسمت می توانید اسم فایل را تغییر دهید، اما قسمت بسیار مهم در این پنجره تنظیمات می باشد که با کلیک کردن بر روی آن پنجره زیر نمایان می شود.

درپنجره ی  File Save Options برای تعیین حداکثر تعداد فایلهای پشتیبان و سایر تنظیمات مرتبط با ذخیره فایل می توان استفاده کرد.

Maximum backups

با استفاده از این قسمت می توان حداکثر تعداد فایلهای پشتیبان را مشخص کنید، به طور پیش فرض، پروژه های غیر گروهی و غیرکارگاهی تعداد ۱ پشتیبان گیری در نظر گرفته می شود و پروژه های کارگاهی یا گروهی تا ۲۰ پشتیبان گیری قرار می دهند.

  Make this a Central Model after save

فایل فشرده سازی فعلی را به عنوان مدل مرکزی تعیین می کند.

  Compact File

برای ذخیره فایلهای رویت ممکن است حجم فایل ذخیره شده بالا برود، با استفاده از این گزینه می توان درهنگام ذخیره کردن فایل حجم آن را کم کرده و همچنین می تواند روند فشرده سازی فایل را انجام دهد.

  Open workset default

به طور پیش فرض تنظیماتی را برای فایلهای مرکزی انجام می دهد، با استفاده از این لیست می توان فایلهای مشترک را تعیین کرد.

هنگام باز کردن فایل locally  هر بار که پروژه باز می شود، می توانید این تنظیم پیش فرض را لغو کنید.

این لغو تنها جلوی کار را تحت تاثیر قرار می دهد و دفعه بعد که فایل باز می شود، به حالت پیش فرض باز می گردد.

Thumbnail Preview

تصویر پیش نمایش را نشان می دهد که هنگام باز کردن یا ذخیره یک پروژه نمایش داده می شود. مقدار پیش فرض برای این گزینه Active View / Sheet است. Revit می تواند یک تصویر پیش نمایش را فقط از نمایشهای باز ایجاد کند.

اگر Regenerate را انتخاب کنید و در صورتی که View / Sheet به روز نباشد، Revit هر زمان که پروژه را باز کرده یا ذخیره کند تصویر پیش نمایش را به روز می کند. این گزینه می تواند منابع قابل توجهی را در یک

مدل پیچیده مصرف کند. تنها زمانی که می خواهید تصویر پیش نمایش را به طور مرتب به روز کنید، از آن

استفاده کنید.

گردآورنده : محمد پاک نظر – مریم محمودی خواه

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*