Bim Learn آموزش بیم

۱۰مزیت برتر رویت(۲)

۶ : سفارشی‌سازی کلیک برروی Revit 

۱۰مزیت برتر رویت(۲) : در نرم افزار رویت می توانید با دابل کلیک کردن وارد محیط فمیلی رویت بشید و به تنظیمات آن بپردازید برای تنظیمات این موضوع به مسیر R > Options > User Interface the Double click options رفته و به شخصی سازی آن بپردازید .

Customize double click Revit Family shortcut - breakwithanarchitect

۷ : View range

View range  مجموعه‌ای از صفحات افقی است که میدان دید و نمایش اشیا را در یک نمای برنامه کنترل می‌کنند . View range با صفحات بالا , برش و پایین تعریف می‌شود . صفحات بالا و پایین بخش بالایی و پایینی دامنه دید را نشان می‌دهند . cut plane , صفحه‌ای است که ارتفاع را تعیین می‌کند که در آن عناصر خاصی در نما به صورت برش نشان‌داده شده‌اند . این صفحات , محدوده اصلی محدوده دید را تعریف می‌کنند . اگر بخشی از مدل شما در برنامه زمین شما نمایش داده نشود , به احتمال زیاد به این دلیل است که خارج از محدوده دید مشخص شماست . برای رفع این مشکل, به سادگی به ویژگی‌های پروژه بروید و دامنه دید را به گستره وسیع‌تری تنظیم کنید .

View range Revit - breakwithanarchitect

۸ : Copy Elements to clipboard

ابزار Copy Elements to clipboard یکی از پرکاربردیترین ابزارها برای رویت می باشد که می توانید به حالت های متفاوتی عناصری خود را در پروژه ادیت بکنید .

Aligned to Selected Levels : شما می‌توانید اشیا را در یک یا چند لول پیست کنید .

Aligned to Selected Views : شما می‌توانید عناصر خاص ( مانند اندازه گذاری ها) یا مدل و عناصر خاص را کپی کنید , می‌توانید آن‌ها را به انواع مختلفی از نماها تبدیل کنید .

Aligned to Same Place : می‌توانید عناصر را به همان جایی ببرید که از آنجا Cut یا Copy کرده‌اید .

Aligned to Picked Level : می‌توانید عناصر را در elevation view پیست کنید . شما باید در یک elevation view قراربگیرید تا بتوانید ب از این ابزار استفاده کنید .

۹ : کاربا filters

Filter dialog lists تمام دسته‌های عناصر انتخاب‌شده را فهرست می‌کند . برای مثال , می‌توانید مدل خود را با استفاده از یک پنجره براساس مقوله یا دسته‌بندی عناصر انتخاب کنید .  تعداد عناصر انتخاب‌شده در هر دسته را نشان می‌دهد . تعداد کل عناصری که در حال حاضر انتخاب شده‌اند در پایین محاوره نشان داده می‌شود .به تصویر زیر توجه کنید :

Work with Filters in Revit - breawkithanarchitect

۱۰. Revit Families & types

Revit طبقات خانواده‌های Revit را دقیقا ً همان روشی طبقه‌بندی می‌کنند که عناصر ساختمان در صنعت aec دسته‌بندی می‌شوند , یعنی , این بخش چگونه از یک سازنده سفارش داده می‌شود . یک خانواده گروهی از عناصر با مجموعه مشترکی از ویژگی‌ها , پارامترها و یک نمایش گرافیکی مرتبط است که عبارتند از : تغییرات فمیلی ها, از نظر برخی ویژگی‌های آن , ( اندازه , مواد و … ) , اما ویژگی‌های اصلی خانواده را حفظ می‌کند , ( برای مثال در دره‌ای خانواده , یک نوع می‌تواند ” یک لنگه” , و ” در شیشه‌ای دوبل ” باشد .
Revit families - breakwithanarchitectگردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*