Bim Learn آموزش بیم

۲۰ نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برتر در سال ۲۰۱۹(قسمت سوم)

BIMobjects

BIMobject پلت فرم محتوای BIM رایگان است. این یک راه حل ابری است که توسط معماران، مهندسان، سازندگان و طراحان برای دسترسی به آبجکت های خاص BIM تولید شده است. کاربران می توانند به راحتی از طریق پر کردن فرم ثبت نام بدون هیچ محدودیتی بلافاصله به پلت فرم دسترسی پیدا کنند. شما می توانید هزاران آبجکتBIM را در دسته های ساختمانی، مصالح ساختمانی و درب ها برای شروع جستجو کنید. همچنین انواع مارک ها، گونه ها، انواع فایل ها و مناطق وجود دارد. برای پیدا کردن گزینه مناسب، می توانید انتخاب های خود را از طریق گزینه های پیشرفته فیلتر کنید.

چرا BIMobject را انتخاب کنید؟

ثبت نام سریع: از طریق یک فرایند ثبت نام ساده از پلت فرم استفاده کنید.

هزاران آبجکت BIM : شما می توانید هزاران گزینه برای آبجکت BIM را جستجو و دانلود کنید.

برنامه BIMobject: با استفاده از این برنامه، می توانید جریان های کاری و دانلود خود را در نرم افزار بهینه سازی کنید.

۷.BIMx

BIMx مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری دسکتاپ و موبایل است که مدل های BIM را در مدل های سه بعدی و مستندات D  2ارائه می دهد. فضا ی پروژه D 2و D 3 یکپارچه شکاف بین استودیو طراحی و محل ساخت و ساز را به هم اتصال می دهد. این را می توان با برنامه های مشاهده کننده داخلی که با سیستم عامل های مانند اندروید، اپل iOS، مایکروسافت ویندوز و Mac OS X سازگار است، مشاهده کرد.

این ابزار کانسپت Hyper-Model را ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد سریع و مستقیم به ارائه شیت از مدل های ساختمان ۳D که در آن محیط مجازی از آن ساخته شده است. این سه برنامه اصلی دارد:

ناشر، یک مرورگر دسکتاپ و بیننده تلفن همراه است. علاوه بر این، مدل های سه بعدی آن در یک رویکرد تعاملی ارائه می شود که کاربرپسند بودن را برای کاربران ترویج می کند.

چرا BIMx را انتخاب کنید؟

ویژگی های Hyper-Model : یک تکنولوژی منحصر به فرد که ادغام عملیات پروژه دو بعدی و سه بعدی است.

همکاری: شکاف بین ایده ها از استودیو را به محل کار در محل ساخت و ساز حل می کند.

پلت فرم تعاملی: کاربران با شیوه ای پاسخگو با مدل های سه بعدی ارتباط برقرار می کنند.

۸ . Procore

Procore یک نرم افزار مدیریت ساخت و ساز با یک رویکرد کاربر محور است که همکاری بین کاربران و مشتریان خود را در ساخت محصولات افزایش می دهد. تکنولوژی بصری و آسان برای استفاده از فرآیندهای ساخت و ساز پیچیده و ساده سازی گردش کار تیم شما است. این زمان سریع برای کاربران است تا قادر به استفاده از ابزار بلافاصله در عرض چند هفته باشند.

این چهار نمونه اصلی دارد: مدیریت پروژه، حسابداری ساختمانی، بهره وری میدان، و کیفیت و ایمنی. این محصولات با یکدیگر کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که پروژه شما با موفقیت در بودجه و مهلت شما توسعه یافته است. این ابزار برای حرفه ای ها (معماران، مهندسین و مدیران ساختمان)، صاحبان کسب و کار و پیمانکاران ساخته شده است.

چرا Procore را انتخاب کنید؟

کاربر محور: توسط متخصصان ساخت و ساز برای متخصصان ساخت و ساز ساخته شده،و همکاری بین کاربران و مشتریان ساده شده است.

پیاده سازی سریع: بر خلاف راه حل های دیگر که چند ماه طول می کشد، استقرار آن تنها چند هفته طول می کشد.

رایگان، پشتیبانی نامحدود: پشتیبانی مشتری در هزینه های اضافی برای کمک های داخلی در خانه نیست.

۹. Hevacomp

بعدی در لیست برترین نرم افزارهای مدل سازی ساختمان اطلاعات Hevacomp است که به عنوان یک راه حل تحلیل انرژی ساختمان متخصص است. این محصولات متنوعی را در زیر شاخه خود دارد: شبیه سازی پویا، طراح برق، و طراح مکانیک. این ابزار به شما امکان ساخت زیرساخت های کافی انرژی را از طریق پیش بینی عملکرد دقیق و واقعی در جهان می دهد. به عنوان یک محصول و شرکت تحت سیستم Bentley، این یک راه حل است که برای پیوستن با استانداردهای کشوری متحده ساخته شده است.

به عنوان مثال، محصول شبیه سازی پویا Hevacomp شما را قادر به طراحی شبیه سازی ساختمان مطابق با مقررات ساختمان UK می کند. این یک مدل ساختمان مشترک تنها برای شبیه سازی و محاسبات برای ساده سازی روند تحلیل ساختمان استفاده می کند.

چرا Hevacopm را انتخاب کنید؟

تجزیه و تحلیل انرژی ساختمان: شبیه سازی انرژی کامل ساختمان را برای کمک به جایگزینی طراحی انجام دهید.

مدل تک: این به شما اجازه می دهد از یک مدل ساختمان مشترک استفاده کنید تا زمان صرف شده برای ورود دوباره اطلاعات ساختمان را کم کنید.

پایگاه داده آب و هوا: آزمایش شبیه سازی انرژی دقیق برای بیش از ۷۰،۰۰۰ مکان.

۱۰. Trimble Connect

Trimble Connect یک پلت فرم مبتنی بر ابر است که متخصص در اتصال داده های مناسب به افراد مناسب در زمان مناسب است. این راه حل برای معماران، مهندسین، پیمانکاران عمومی، قراردادی و صاحبان اپراتورها طراحی شده است. این مردم، فناوری و اطلاعات را با هم به یک محیطی تبدیل می کند که همکاری را تقویت می کند.

این ابزار برای مراحل مختلف گردش کار شما بسیار مهم است. برای مثال، شما نیاز به یک استراتژی همکاری قوی برای هماهنگی طراحی، مدیریت فرآیند پروژه، و ارتباطات در محل و خارج از سایت دارید.

از آنجا که Trimble (شرکت) Tekla را به دست آورده است، ابزار BIM که در بالا ذکر شد، این محصول همچنین به ارزش راه حل های Tekla شما افزوده است. علاوه بر این، آن را با بیش از ۵۰ ابزار صنعت برای ساده سازی گردش کار پروژه ساخت و ساز خود را ادغام می کند.

چرا Trimble Connect را انتخاب کنید؟

طرح بندی فیلد: مرور یکپارچه طرح های زمینه، نقشه های ۲D و مدل های ۳D بین محل ساخت و شرکت.

اتصال: متخصص در اتصال سیستم ها و یک محیط مشترک.

یکپارچگی: یکپارچگی قوی که برای سیستم های مختلف کار می کند.

مترجم و گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*