Bim Learn آموزش بیم

۲۰ نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برتر در سال ۲۰۱۹(قسمت چهارم)

 AECOsim Building Designer:11

یکی از ارائه دهندگان BIM سیستم Bentley،  AECOsim Building Designer، یک سیستم نرم افزاری طراحی ساختمان است که برای طراحی، تجزیه و تحلیل، ساخت و مدیریت زیرساختهای هر مقیاس و نوع ساخته شده است. این نرم افزار با رشته های مختلف اعم از معماران به مهندسان برق، مکانیک و ساخت و ساز ادغام می شود.

با ظهور نسل جدید CONNECT Bentley، پیشرفت های زیادی در این ابزار از نظر قابلیت همکاری، قابلیت ابر، سرعت، پشتیبانی از تلفن همراه و اتصال وجود دارد. برای مثال، برای ایجاد یک طراحی مفهومی و ساختن محتوای BIM پارامتری، می توان از مدل سازی شبکه ای و کشش / مکش قوی استفاده کرد.

چرا AECOsim Building Designer  را انتخاب کنید؟

 1. راه حل چند رشته ای: برای ارتقاء همکاری بین معماران و مهندسین با ابزار و گردش کارهای مشترک ساخته شده است.
 2. محیط طراحی انعطاف پذیر: کاربران از طراحی و مدل سازی زیرساخت ها صرفنظر از میزان پیچیدگی شان، نامحدود هستند.
 3. عملکرد ساختمان: شبیه سازی ساختمان پیش بینی های عملکرد واقعی ساختار را فراهم می کند.

Sketch Up.12

SketchUp یک ابزار مدل سازی سه بعدی است که برای راحتی استفاده از آن شناخته شده است. بدون نقص عملکرد، این راه حل شما را قادر می سازد تا خطوط و اشکال را طراحی کنید و سپس آنها را به اشکال سه بعدی تبدیل کنید. با این نرم افزار شما ساده و سریع به مدل های سه بعدی رایگان دسترسی پیدا می کنید ، بنابراین شما مجبور نیستید هر کدام از آنها را از ابتدا انجام دهید.

این برنامه، محصولات مختلفی را ارائه می دهد. این ابزار مدل سازی سه بعدی رایگان را می توانید در مرورگر وب خود داشته باشید. بعد SketchUp Pro برای یک راه حل بصری تر در طراحی، مستند سازی و تبدیل ایده های خود به مدل های سه بعدی است. سرانجام این یک ابزار برای مدارس دارد که در مدارس ابتدایی و متوسطه ،اگر آنها برای G Suite for Education ثبت نام کرده باشند، قابل دسترسی هستند.

چرا Sketch Up را انتخاب کنید؟

 1. مدل رایگان: این ابزار در مرورگر وب ارائه شده است.
 2. در دسترس برای همه: این طیف گسترده ای از کاربران را پوشش می دهد، از مدارس و مربیان تا معماران و طراحان بازی، دسترسی به ابزار سه بعدی را دارند.
 3. مخزن مدل های سه بعدی بزرگ: شما می توانید از مجموعه گسترده ای از مدل های ۳D رایگان ، مدل مورد نظرخود را انتخاب کنید.

۱۳.Vectorworks Architect

 

Vectorworks Architect یک بسته نرم افزاری برای طراحان BIM و CAD است. برای رسیدگی به فرایند طراحی ساخته شده است، آن را برای ایجاد و اصلاح مدل های ۲D و ۳D بدون ایجاد مانع در فرآیند پشت آن استفاده می کنند. مجموعه ابزار آن فرآیند طراحی شما را بهبود می بخشد و تمام کارهای شما را – از کانسپ تا ساخت و ساز- بهبود می بخشد.

این قابلیت های طراحی گرا، ابزارهای پیشرو در صنعت BIM و آبکجت های پارامتری را برای ساده سازی راه اندازی یک نمونه اولیه مجازی از طرح های شما فراهم می کند.این نرم افزار برای توسعه ایجاد فرآیند ، نه جایگزینی به کار می رود که به طراحان کمک می کند تا گزینه های طراحی بیشتری را در حین حمایت از اسناد ساخت و ساز جامع و مدل های BIM، به کار گیرند.

چرا Vectorworks Architect را انتخاب کنید؟

 1. طراحی گرا: این فرآیند طراحی را تغییر نمی دهد در حالیکه همان مقدار عملکرد را فراهم می کند.
 2. اسکریپت گرافیکی متقابل پلت فرم: این نرم افزار روش های بیشتری برای کشف فرم و عملکرد را باز می کند.
 3. هندسه ترانسفورماتور: توانایی ایجاد هر شکل با ابزار NURBS سطح و جامدات مبتنی بر Parasolid.

 

PriMus IFC.14

 

PriMus IFC یک پلت فرم برای برداشت تعداد BIM و تخمین ساخت و ساز از مدل BIM است. این یک ابزار است که از یک مدل ۳DBIM اندازه گیری می کند و به صورت خودکار مقادیر مرتبط مربوطه را تولید می کند. انواع راه حل های طراحی ۳DBIM از این ابزار به عنوان یک استاندارد مرجع استفاده می کنند. این متخصص در دستیابی خودکار به هزینه ها و مقادیر پروژه از مدل ۳D CAD یا BIM می باشد.

این راه حل شما را قادر می سازد تا برآوردهای پروژه خود را حفظ کنید. اگر هر گونه تغییر در مدل ۳D BIM وجود داشته باشد، سیستم بلافاصله تغییرات را با هزینه های پروژه و مقادیر لایحه مطابقت می دهد. ویژگی های دیگر عبارتند از اختصاص دادن مدیریت لیست قیمت ها، اندازه گیری خودکار مدل BIM، مشاهده فایل IFC.

چرا PriMus IFC را انتخاب کنید؟

 1. IFC BIM Viewer : هنگام استفاده از مدل های BIM و فایل های ۳D CAD، از فرمت فایل IFC استاندارد استفاده می شود.
 2. برآورد ساخت و ساز: تخمین های ساخت و ساز به طور مرتب برای هر گونه تغییر در زمان واقعی به روز می شود.
 3. BoQ اتوماتیک: لایحه مقدار به طور خودکار از مدل های ۳D تولید می شود.

 

Dassault Systemes BIM.15

 

Dassault Systèmes BIM یک ابزار BIM است که جنبه های مختلف طراحی و مهندسی را مدیریت می کند. این به ۳DS مختصر شده و توسط شرکت نرم افزاری اروپا ۳DDEXPERIENCE شرکت ساخته شده است. این محصول خطاها را کاهش می دهد و با امکان دادن به صاحبان پروژه به موازات همکاری در پروژه موجب صرفه جویی در زمان می شود. علاوه بر این، تبادل ایده ها و اصلاحات مدل های دیجیتال ۳D در زمان واقعی رخ می دهد. این راه حل برای کارکنان AEC ساخته شده و این کار را در طول عمر ساختمان تضمین می کند.این نرم افزار معمولا تغییرات را ، فقط در زمان تحویل متریال، شبکه های اجتماعی و هزینه شبیه سازی به صورت خودکار ارائه می دهد.

چرا Dassault Systèmes BIM را انتخاب کنید؟

 1. ساخت و ساز بهینه: ساخته شده در راه حل برای مراحل مختلف پروژه.
 2. ارجاع دیجیتال ۳D: مشارکت کنندگان می توانند با همکاری و مبادله ایده ها شرکت کنند.
 3. برای نوآوری پایدار ساخته شده است: یک نقطه کانونی در راستای بررسی ایده هایی است که از زیر ساخت های موجود و یا محیط زیست شهرها تهدید نمی کند.

 

مترجم و گردآورنده : محمد پاک نظر

 

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*