Bim Learn

۱۰مزیت برتر رویت(۱)

۱۰مزیت برتر رویت(۱) : Autodesk Revit یک ابزار BIM عالی برای معماران ، مهندسین ، طراحان و پیمانکاران است . با این حال ، یک ابزار به اندازه کاربر آن خوب است ، و پتانسیل کامل مدل‌سازی در Revit را تنها می‌توان از طریق درک عمیق وظایف مختلف آن درک کرد .
در اینجا چند نکته مهم برای کمک به شما در ایجاد بیشتر Revit و تسریع فرآیند مدل‌سازی وجود دارد .

۱ : حرکت از دو بعدی به سه بعدی :

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها با Revit حرکت از تفکر دوبعدی به تفکر سه بعدی است . یکی از ویژگی های بسیار عالی که می توانید با آن  احساس راحتی کنید. یک ویژگی بسیار مناسب برای رویت که دارای پتانسیل کامل فرآیند BIM و تکنولوژی می باشد و سرعت و کیفیت مدل‌سازی یک پروژه ساخت‌وساز را خیلی افزایش میده.

۲ : لینک کردن فایل های DWG به رویت :

هنگام کار با  CAD در Revit ، باید همیشه به جای Import کردن از Link کردن استفاده کنید که یکی از ویژگی های خیلی خوب برای سرعت بخشیدن در پروژه ها می شود که می توان مشکلات به وجود آمده را سریعا در کار برطرف کرد.

۳ : استفاده از تمپلیت مورد نیاز در Revit :

Template یک فایل است که شامل تنظیمات ، نما ، فمیلی ها ، شیت ها و جدول برنامه ریزی است که می‌تواند به عنوان نقطه شروع برای هر پروژه جدید مورد استفاده قرار گیرد . این کار به به حداقل رساندن بار پروژه کمک می‌کند ، کارایی را فراهم می‌کند و به عنوان یک مبنای مشترک برای هر عضو تیم در اداره عمل می‌کند . تمپلیت  Revit زمان را ذخیره می‌کند و سازگاری را ایجاد می‌کند . همیشه می‌تواند به روزرسانی شود و بین کاربران تقسیم شود . این الگو به عنوان نقطه شروع برای یک پروژه جدید عمل می‌کند ، از جمله قالب‌ها ، خانواده‌های پر بار، تنظیمات تعریف‌شده ( مانند واحدها ، پترن ها  ، سبک خط ، وزن خط ، و غیره ) و…. که می توان به صورت آماده استفاده کرد.

۴ : تفاوت بین Sheets و Views را بشناسید :

Views دیدگاه‌های زنده واقعی از مدل  revit هستند که می‌تواند روی صفحات قرار داده شود . Sheets فقط برای چاپ استفاده می‌شود و شما می‌توانید از میان انواع مختلف کاغذ انتخاب کنید یا یک شیت را شخصی سازی کرده و آن را ایجاد کنید . یک Views  فقط می‌تواند روی یک Sheets قرار گیرد و نمی‌تواند در چند Sheets استفاده شود . برای داشتن Views مشابه در Sheets متعدد , شما باید Views را به صورت وابسته کپی کرده(duplicate the Views) و Views جدید را بر روی Sheets قرار دهید :

زمانی که یک Views را کپی می‌کنید , گزینه‌های دیگری وجود دارند :

Duplicate View : 

Duplicate View نما و تمام اشیا در آن نما که بخشی از مدل محسوب می‌شوند . عناصری که به طور دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرند ، مانند text annotations، detail lines و hatches ، در نمای Duplicated جدید قابل‌مشاهده نیستند . هر گونه تغییر جدیدی در دیدگاه قدیمی یا جدید تاثیری بر دیگری نخواهد داشت .

Duplicate View with Detailing :

Duplicate View with Detailing تمام موارد مدل و آیتم‌های مربوط به جزییات مورد بررسی قرار دهید . هر گونه تغییر جدیدی در دیدگاه قدیمی یا جدید تاثیری بر دیگری نخواهد داشت .

Duplicate as Dependent :

Duplicate as Dependent هر گونه تغییر در یک دیدگاه بر دیگری تاثیر خواهد گذاشت به عبارت دیگر به هم وابسته بوده و لینک هستند.

۵ :Visibility settings : 

از نظر گرافیکی شما می‌توانید دید عناصر , دادها و عناصر خاص برای هر دیدگاه را در پروژه کنترل کنید . این گزینه تنظیمات محدوده دید پروژه را که در سبک‌های شی مشخص شده‌اند , تحت‌الشعاع قرار می‌دهد . می‌توانید از صفحه برش , تصویر و نمایش سطح برای طبقه‌بندی و فیلترها استفاده کنید . شما می‌توانید رنگ‌ها را تغییر دهید,مقدار شفافیت , نمایش  و سطح جزئیات یک دسته عنصر یا زیر شاخه را اعمال کنید .

گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*