Bim Learn

۲۰ نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برتر در سال ۲۰۱۹(قسمت اول معرفی)

نرم افزار مدل سازی اطلاعات (BIM) به طور گسترده ای توسط بسیاری از شرکت های ساخت و ساز، بزرگ و کوچک، به ویژه در بخش AEC استفاده می شود.

امروزه با بسیاری از راه حل های نرم افزاری BIM ، چالش های موجود در کاهش محصولات را انتخاب می کنند. برای شروع بهتر است نگاهی به، بهترین راه حل های نرم افزاری برای مدل سازی اطلاعات بیاندازیم.

۲۰ راه حل برتر برنامه نویسی اطلاعات ساختمان (BIM) چیست؟

 1. Autodesk BIM 360
 2. Tekla BIMsight
 3. Archicad
 4. Revit
 5. Navisworks
 6. BIMobjects
 7. BIMx
 8. Procore
 9. Hevacomp
 10. Trimble connect
 11. AECOsim Building designer
 12. Sketch Up
 13. Vectorworks Architect
 14. PriMus IFC
 15. Dassault systemes BIM
 16. Edificius
 17. Midas Gen
 18. Allplan Architecture
 19. Buildertrend
 20. BricsCAD BIM

برنامه های کاربردی نرم افزار در حال کار بر روی ساخت و ساز و مدیریت ساخت و ساز امروز برای کارایی و شفافیت بیشتر است. در حقیقت، ساختن راه حل های نرم افزاری برای مدل سازی اطلاعات برای ساختن پروژه ها و مناقصه برای قرارداد در سازمان های دولتی در سراسر جهان اجباری شده است. این در حال تبدیل شدن به مقرون به صرفه تر از تجارت است و دانش آموزان آموزش عالی در این زمینه معرفی می شود.

عملکرد سیستم های BIM فراتر از یک طراحی کامپیوتری (CAD) است. اگر از ویژگی های آن به درستی استفاده کنید، می توانید به کاهش هزینه ها، رفع نقاط و خطاها قبل از اینکه آنها در ساخت و ساز واقعی اتفاق بیافتد کمک کنید، و برنامه های ساخت و ساز را تسریع بخشید.

اگر شما یک پیمانکار پروژه یک شرکت هستید، BIM حتی می تواند شما را به شیوه ای شگفت انگیز اما عملی بکار گیرد: شما می توانید از آن برای مقایسه ساختار کامل شده با مشخصات در هنگام اختلاف استفاده کنید. اگر اختلافات آشکار باشد یا خیر، مدل BIM می تواند به عنوان یک شاهد برای هر یک از طرفین عمل کند، که یک ابزار ارزشمند برای جلوگیری از ظهور هزینه های بسیار زیاد در پروژه است.

البته این نوع بینش در اختلافات احتمالی بسیار مهم است. مهمتر از همه، آن را به دیدن سریع تر ساخت و ساز و پروژه های با کیفیت بالاتر بر می گرداند. همانطور که مهندسین و معماران قادرند به طور واقع بینانه از طریق بهترین راه حل از مرحله مفهومی حرکت می کنند، فقط باید الگوریتم های BIM را با استفاده از اهرم هایی که به آنها منعکس کننده نتیجه انتخاب ،انتخاب های طراحی آنها می شود، استفاده کنند. با استفاده از این دانش در دست، آنها می توانند مواد لازم و همچنین نصب را هماهنگ کنند و در نتیجه کیفیت کلی یا عملکرد ساختمان نهایی را به حداکثر برسانند.

ابزار BIM فرصت های زیادی برای تشخیص مسائل احتمالی فراهم می کند و از صرف زمان و هزینه زیاد جلوگیری می کند. این رویکرد مبتنی بر مدل ۳D هوشمند به شما ابزار و بینش مناسب در برنامه ریزی، طراحی، ساخت و مدیریت ساخت و ساز ساختمان ها و زیرساخت ها را به طور موثر می دهد. بدون کمک این تکنولوژی، پروژه شما مستعد نادیده گرفتن خطاها و خطاهای قابل اجتناب است.

بدون نیاز به ادامه مطلب، به شناخت بهترین سیستم های نرم افزاری مدل سازی اطلاعات ساختمان با توجه به ویژگی ها و قابلیت ها ادامه می دهیم.

قسمت اول

گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*