Bim Learn آموزش بیم

۶ روش BIM برای رقابت

۶ روش BIM که می تواند شرکت معماری شما را رقابتی تر کند

شروع کار یک شرکت معماری ممکن است از عشق و علاقمندی فرد به رشته اش باشد، اما اجرای مداوم یک کسب و کار رقابتی بیش از یک تمایل به لذت بردن از کار نیازمند است. BIM می تواند راس نیاز های یک شرکت به منظور پایه جمعیت باشد. راه های بسیاری وجود دارد که یک شرکت می تواند از BIM برای تبدیل پروژه های خود به پروژه های سودمندتر استفاده کند و در اولویت موفقیت در این پروژه ها را به دست آورد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، ۶ روش آن در متن زیر آمده است.

 

6 روش BIM

۶ روش BIM

  1. اجتناب از برون سپاری

BIM در دهه های گذشته معماری و طراحی شرکت ها وجود داشته است، اما در سال های اولیه اش اغلب زمان زیادی را صرف وقت و قدرت محاسباتی برای شرکت های کوچکتر جهت فرایندهای خارجی نظیر تجسم طرح ها می کند. اما اکنون، استفاده از نرم افزار BIM به راحتی قابل دسترس است و تقریبا هر معمار برای پیاده سازی و همچنین شرکت ها می توانند از مزایایی که BIM با ایجاد تصاویر شخصی خود به جای پرداخت هزینه برای آنها سود می برند، به دست آورند.

 

  1. فرآیندهای انعطاف پذیرتر

با استفاده از BIM در شرکت خودتان، در صورت تغییر در طراحی، مقدار زیادی از انعطاف پذیری نیز دریافت خواهید کرد. برای مثال، هنگامی که تجسم فکری برون سپاری می شود، مدل ها و تصاویر بارها و بارها به عقب و جلو فرستاده می شوند؛ به همین ترتیب، با فرایندهای غیر BIM، هر گونه تغییرات طراحی باید از طریق ایمیل و یا حتی شخصا به طور دقیق به مهندسین و پیمانکاران اطلاع داده می شود. اما با استفاده از مدل های مشترک BIM، این تغییرات را به طور خودکار به قراردادی ها انتقال می دهد، زمان و هزینه صرف ارتباط تغییرات طراحی حداقل است، به طراحان این اجازه را می دهد تا آزادی بیشتری برای اطمینان از این که پروژه مطابق انتظارات مشتری باشد، داشته باشند.

 

  1. افزایش درک فضای طراحی شده

طراحی ساختمان با استفاده از سیستم مبتنی بر مدل سازی سه بعدی BIM، و نیز توانایی سریع تولید تصاویر گرافیکی ارائه شده، همچنین درک طراحی ساختمان و سایت را در معمارانی که در پروژه کار می کنند، بهبود می بخشد. همانطور که Crawford Smith، متخصص BIM در SERA Architects Inc. توضیح می دهد:

” تجسم های مبتنی بر مدل به افراد کمک می کند بدون در نظر گرفتن زمینه های فنی خود به سرعت درک پیشرفت های سریع ساختمان و فضاهای متصرف را بدست آورند.”

 

  1. ارائه بازخورد سریعتر

علاوه بر این، با بیرون آوردن برخی از فرآیندهایی که قبلا توسط برونسپاری و با بهبود ارتباطات در آن فرایندهایی که هنوز وجود دارند، BIM همچنین بازخورد شتاب دهنده ای را در مورد پیشنهادات طراحی، مخصوصا هنگام برقراری ارتباط با مشتریان، ارائه می دهد. همانطور که ویلیام شارپس، مدیر SHOP، توضیح می دهد:

BIM به ما در استفاده از قدرت تجسم برای اتصال زمان و فاصله کمک میکند.”

ایجاد تصاویر شخصی شما به شما این امکان را می دهد تا به انتقادات و پیشنهادهای مشتریان سریعتر واکنش نشان دهید؛ به حداقل رساندن زمان لازم برای بازخورد نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد، بلکه اعتبار و سابقه شما را به عنوان یک شرکت بهبود می بخشد.

 

  1. اکتشاف خلاق

در حالی که بیشتر موارد افزایش بهره وری و کارایی که به عنوان یک نتیجه مستقیم از BIM بوجود می آیند، کمتر مورد بحث قرار می گیرد که این نیز فرصت هایی برای بهبود خلاقیت می دهد. با پیروی از مهلت های پیش از زمان و تولید مدل های دقیق و اطلاعاتی غنی، BIM برای معماران زمان برای انجام تحقیقات خلاق در نظر می گیرد. آلترناتیو بهتر برای طراحی ممکن است در طول فعالیت تولید گزینه های بیشتر و اطلاعات بصری برای یک مشتری به وجود آید. کرافورد اسمیت، متخصص BIM در SERA می گوید:

“راه حل های Autodesk BIM ما را در صرف زمان کمتر تولید اسناد و زمان بیشتری در اکتشاف طراحی کمک می کند.”

 

  1. گزینه های پیشرفته تجسم

یکی از قویترین استدلال ها برای اجرای BIM – یکی این است که هنوز هم می تواند به یک شرکت ثابت تقریبا در میان تمام رقبای خود کمک کند – به طور خاص، پیشرفت در واقعیت مجازی، پیشرفت های اخیر در تکنولوژی بصری است؛ فرایند مدل سازی ۳d BIM به این معنی است که طرح ها به آسانی ارائه می شوند و به طیف وسیعی از محیط های VR وارد می شوند، به عنوان مثال با سرویس جدید LIVE Autodesk یک رندر تعاملی با یک کلیک از Revit را ارائه می دهد. به زودی و به احتمال زیاد ، فناوری VR همانطور که مشتریها دنبال آن میگردند، به عنوان ابزارهای عادی امروزه هستند و یک شرکت معماری است که مهارتهای داخلی لازم را دارد که این تغییر یک دارایی بزرگ باشد. توانایی به سرعت پیوستن بازخورد مشتری به یک مدل که می تواند از طریق VR ارتباط برقرار شود، بدون شک هر معماری را یک پیشتاز خواهد ساخت.

نویسنده و مترجم : محمد پاک نظر

برچسب‌ها:
محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*