Bim Learn آموزش بیم

Autodesk Revit MEP  چیست ؟

Autodesk Revit MEP  چیست؟

Autodesk Revit MEP  یک نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) است که توسط Autodesk برای حرفه ای هایی که در مهندسی MEP شرکت می کنند ایجاد شده است.MEP ،  برای مکانیک، برق و لوله کشی، سه رشته مهندسی هستند، که با Revit MEP  سر و کار دارند.

 با استفاده از BIM در مقابل تهیه پیش نویس کامپیوتری مثل  (CADRevit MEP  قادر به استفاده از اطلاعات پویا در مدل های هوشمند است – که اجازه می دهد سیستم های ساختمان پیچیده با دقت طراحی شوند و در یک زمان کوتاه تری مستند شوند. هر مدل هوشمند ایجاد شده با Revit MEP یک پروژه کامل را نشان می دهد و در یک پرونده پایگاه داده ذخیره می شود که اجازه می دهد تا تغییرات ساخته شده در یک قسمت از مدل به طور خودکار به سایر قسمت های مدل منتقل شود، بنابراین گردش کار برای کاربران Revit MEP  افزایش می یابد.

مزایای استفاده از Revit MEP چیست؟

افرادی که در حال حاضر در زمینه مهندسی مکانیک، برق و یا لوله کشی مشغول به کار هستند، مزایای زیادی از استفاده از Revit MEP  را کشف می کنند. گردش کار BIM که توسط رویت مپ ارائه شده، نه تنها بهره وری را به حداکثر می رساند بلکه به ساده سازی کارهای طراحی و مستند سازی نیز کمک می کند؛

سرعت بخشیدن به پروژه ها از طراحی تا اتمام کار در حالی که در مدل شما با یک تغییر طراحی واحد، به روز رسانی اتوماتیک صورت می گیرد.

Autodesk Revit MEP  بسیاری از ابزار و ویژگی های دیگر را ارائه می دهد که می تواند بهره وری را افزایش دهد از جمله تجزیه و تحلیل عملکرد ساختمان، ادغام  Autodesk 360، مستندات ساخت و ساز، فشار و محاسبات جریان، گزارش از دست دادن فشار، پارامتریک قطعات و موارد بیشتر.

Revit MEP  چگونه استفاده می شود؟

Autodesk Revit MEP  توسط حرفه ای ها در بسیاری از صنایع برای کمک به کاهش ریسک، ایجاد طرح هایی با کیفیت بهتر و برای بهبود تحویل پروژه استفاده می شود. برای مثال، یک شرکت تولید کننده گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) می تواند از رویت مپ  برای توسعه مدل های دقیق BIM آماده برای مشتریان مهندسی استفاده کند که نه تنها موجب صرفه جویی مشتریان از وقت صرف ساخت یک قطعه تجهیزات می شود، بلکه همچنین دقت و صحت را افزایش می دهد و به آنها کمک می کند که یک محصول قابل ساخت تر تولید کنند. در مورد یک شرکت معماری، Revit MEP  می تواند برای طراحی سریع و ساخت یک بیمارستان انجمن نظامی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از BIM این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد (همه کسانی که در پروژه درگیر هستند برای کشف، تجسم و درک نتایج ) که از ابتدای پروژه تا اتمام کار، درک مناسبی از مراحل ساخت و طراحی خود داشته باشند.

 در نهایت،Revit MEP  برای ساده سازی فرآیند طراحی مهندسی با استفاده از یک مدل واحد جهت افزایش ارتباط طراحی طرح قبل از ساخت و ساز استفاده می شود. این به نوبه خود، به سهامداران کمک می کند تا با تصمیمات دقیق تر طراحی کنند که نه تنها زمان لازم برای تکمیل پروژه را کاهش می دهد بلکه تاثیر قابل توجهی بر عملکرد کل ساختمان را نیز دارد.

 

نویسنده و مترجم : مریم محمودی خواه

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*