Bim Learn

Bim برای معماران

Bim برای معماران  : از زمان باستان معماران و همه افراد درگیر در ساخت ساختمان‌ها در جهت مخالف بوده‌اند . معمولا ً، درک کلی معماران به عنوان یک ساختار پیچیده است که از کلمات بزرگ و طراحی‌های پیچیده استفاده می‌کند ؛ و صاحبان توسعه زیرساخت به عنوان مردم بی چاره‌اش . BIM این را تغییر داده و هر دوی این سهامداران را در یک طرف پروژه ساخت‌وساز آورده‌است . پلت فرم‌های BIM مانند Autodesk  Revit تبدیل به تبدیل چاپ آبی به مدل‌های ۳ بعدی BIM هوشمند BIM ، ارائه photorealistic [ با ویری ، فتوشاپ و غیره ] ، تزئینات داخلی و غیره شده‌است که باعث می‌شود مدل‌های سه‌بعدی به عنوان عکس از ساختمان‌های واقعی ظاهر شوند .

روند معماری فعلی نیازی به تکمیل گذشته ندارند .

در حال حاضر فن‌آوری در حال تحول نشان می‌دهد که ” معماری کنونی باید گذشته یا سنت این مکان را تکمیل کند ” ، که اکنون به صورت مبهم درآمده است . به همین دلیل است که معماران شروع به طراحی طراحی‌های پیچیده در برخی از مکان‌ها کرده‌اند . به عنوان مثال ، Metropol Parasol در شهر باستانی سویل در مکانی ساخته شده‌است که برای چنین ساختاری مناسب‌تر است .

Metropol Parasol در سویل

 

 

سازه به شکل غیرمعمول در مرکز خانه‌ها و وسط شهر ، در تصویر بالا ، در Parasol قرار دارد . یک واقعیت جالب در پس این شکل این است که وقتی کارگران شروع به حفاری برای ساخت‌وساز کردند ، خرابه‌های باستانی روم کشف شد . از آنجا که یافته‌های روم دست‌نخورده باقی می‌ماند ، معماران با چنین شکل عجیبی ظاهر شدند . بنابراین یک مثال عالی از این است که چگونه معماری می‌تواند از معمول‌ترین شکل به شکل عجیب و غریب برود .

 

معماران و bim : سمبل برای نوآوری

وقتی کسی دیوان عالی ایالات‌متحده را می‌بیند , می‌تواند به قدرت و حتی دموکراسی مربوط باشد . طراحی ستون‌ها اساسا ً از پارتنون اصلی اقتباس شده‌است اما نوآوری‌های زیادی در ارتباط با ساخت ساختمان در دادگاه عالی وجود داشته‌است .

ستون‌هایی که ما را قادر می‌سازند تا با برتری مرتبط با پارتنون آن را ارتباط دهیم . اما تکنولوژی آن را نیرومند و از لحاظ زیباشناسی خوشایند ساخته‌است . آنچه که برای معماران و مشاوران معماری اتفاق می‌افتد این است که آن‌ها همچنان مانند آونگ به عقب و جلو نگاه می‌کنند . با این حال ، پلت فرم های BIM حداقل به نظر می‌رسد که این نوسان آونگ را متوقف کرده و هر دو را با هماهنگی و هم‌کاری موثر سازگار می‌کند .

طرح های آبی از بین رفته‌اند ، چرا که مدل‌های سه‌بعدی اطلاعات آن‌ها را از بین برد . RFIs ، اسناد و اسناد مبتنی بر کاغذ و غیره ، تنها در روز‌های گذشته تبدیل شده‌اند . یک منبع واحد از حقیقت و یک محیط داده مشترک وجود دارد .

BIM تاثیر برای نقش و کار معماران در طول هر پروژه ساخت‌وساز ایجاد کرده‌است . استفاده از همه جزئیات منفرد ، پلان های کف و دیگر محصولات ساختمانی در LOD ۵۰۰ ؛ مدل‌های BIM نقش مهمی در ارایه مفاد طراحی شفاف به سهامداران ایفا کرده‌اند . این کار باعث تسهیل کار معمار شده‌است و برای نوآوری با روند طراحی فعلی و کاوش در حوزه‌های جدید نیز مورد توجه قرار گرفته‌است .

 

رندر ها اجازه نمی‌دهند طرح‌های معماری منسوخ شوند .

آنچه با معماران و مشاوران معماری اتفاق می‌افتد این است که به اندازه کافی طول نمی‌کشد که یک ساختمان را طراحی کند . اما مشکل در اینجا این است که طرح‌های معماری به سرعت در حال تکامل هستند .

از سوی دیگر ، با پیشرفت تکنولوژی ، طراحی اشکال ساختمانی بزرگ و زیبا آسان‌تر شده‌است . آنچه اکنون اتفاق می‌افتد این است که زمانیکه ساختمان ساخته شده‌است ، معماری آن به احتمال زیاد منسوخ خواهد شد . با این حال ، عکاسی معماری برای نجات ما وجود دارد .

برای توضیح بیشتر این موضوع , زمانی که یک مشاور معماری معروف قرار بود غرفه درختان کاج را در جزیره آتش نیویورک نوسازی کند , آن‌ها یک طرح جسورانه پیدا کردند . اما آنچه وجود داشت یک طرح نسبتا ً معمولی بود و معماران مطمئن نبودند که مردم این طرح‌های جدید را بپذیرند .

با این حال ، معماران از مجموعه‌ای از رندر های شبیه واقعیت عکس گرفته و آن‌ها را در هر رسانه اجتماعی احتمالی به اشتراک گذاشتند . این امر به جامعه کمک کرد تا برنامه‌ها را به عنوان ساختمان‌های واقعی درک کنند و بتوانند دیدگاه‌های خود را در این زمینه بیان کنند . معماران از این رو می‌دانند که چگونه مردم ، دو سال پیش از ساخت واقعی به طراحی‌های جدید نگاه خواهند کرد . نظرات مردم از طریق BIM به عنوان مدل ساخته‌شده و ارائه آن با ابزارهای تصور کردن امکان پذیر شد .

 

غرفه Pines قبل از آتش‌ سوزی

 

غرفه Pines پس از آتش‌سوزی

 

BIM به طراحی مدل‌های ۳ بعدی به عنوان مدل برای سرمایه گذاران کمک کرده‌است . همچنین از طریق فرمت های فایل IFC و فایل‌های COBie ، تبادل هزینه حسابداری ، تعیین توالی ساخت‌وساز و مدیریت ساختمان تسهیل می‌شود . تمام اینها قبل از تایید هزینه‌های پروژه و تایید طراحی از تمام سهامداران فردی به گونه‌ای هستند که با اتمام ساخت‌وساز ، هیچ گونه اختلافی وجود ندارد .

نمایش‌های سه‌بعدی زیبا که به عنوان یک تصویر واقعی از ساختمان ظاهر می‌شوند ، توضیح طراحی دقیق ‌تری را ارایه می‌دهند . علاوه بر این نورپردازی مصنوعی ، نور خورشید ، سایه‌ها ، تزئینات داخلی ، بافت ها ، رنگ‌ها ، الگوی رنگ‌ها و غیره ، جزییاتی هستند که احساس واقعی ساختمان را ایجاد کرده و آن را بیشتر محبوب می‌کند . این همه تکنولوژی است که این فوت و فن را برای معماران ، مشاوران معماری و طراح داخلی انجام می‌دهد . این به طور قطع جایگاه معمار را در طرح‌های ” سازگاری با فیزیک ” تقویت کرده‌است و ساختارهای ساختمانی جدید را به خوبی از بین برده‌است .

 

معماری نباید تعریف شود ، بلکه باید برای هر ساخت‌وساز جدید باشد .

کتابخانه عمومی در شهر لیوینگستون تکمیل شد و در همان سال کتابخانه دیگری در ساحل غربی آمریکا در سیاتل تکمیل شد . هر دو این ساختارها در همان سال ساخته شدند , همان جغرافیا و در عین حال شکاف بزرگی در معماری به تصویر می‌کشند . هسته در درک این حقیقت نهفته‌است که معماری نیازی به تکمیل یکدیگر ندارد , بلکه باید با نیازهای ساخت‌وساز تکامل یابد .

کتابخانه عمومی در لیوینگستون

 

کتابخانه در سیاتل

 

مهم نیست که این شکل چقدر پیچیده به نظر می‌رسد , یا چقدر ساخت‌وساز دشوار به نظر می‌رسد ; متخصصان bim و سیستم‌های مقیاس کامل همیشه با معماران و طراحان داخلی با راه‌حل‌های دقیق کار می‌کنند . مهم نیست چه کسی ساختمان را می‌سازد , مهم نیست که تا چه اندازه مردم و شهروندان آن را می‌پذیرند . بسیاری از آن‌ها خواستار ساختمان‌های سبز و پایدار شده‌اند , اکنون زمان برای توسعه بیشتر و جستجوی آسان , عملیات ساختمانی آسان است ; بدون توجه به شکل و ترس از مدل‌های bim – bim و برنامه‌های آن می‌تواند آن را محبوب سازد , چون بسیاری از آن‌ها را دارند .

گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*