21 خرداد 1398
Home / مقالات / macro در رویت

macro در رویت

macro در رویت چیست ؟

خوشبختانه، Revit ابزارهایی برای اتوماسیون این نوع کارهای تکراری فراهم می کند. با نوشتن ماکرو، شما می توانید کتر خود را سفارشی کنید و خیلی از کارهای تکراری و خسته کننده را بتوانید با یک سری از مراحل انجام دهید .
ماکرو یک سری از دستورات و توابع ایجاد شده توسط کاربر است که با استفاده از رابط برنامه نویسی برنامه Revit (API) نوشته شده و در SharpDevelop، یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) منبع باز (Integrated Development Environment) که به Revit متصل است، ایجاد شده است.

ماکروها در داخل فایل های پروژه Revit ذخیره می شوند و به طور مستقیم از Revit اجرا می شوند. بر خلاف ماکرو در برنامه های دیگر، ماکروهای Revit را نمی توان ثبت کرد شما باید تمام کد های ماکرو خود را بنویسید.
یکی از قسمت های بزرگ در مورد نوشتن ماکرو در Revit این است که شما می توانید از چهار زبان مختلف برای نوشتن کد خود انتخاب کنید. از آنجا که API Revit در چهارچوب مایکروسافت .Net 4.0 ساخته شده است، می توانید ماکروها را در C #، Visual Basic .Net، Python یا زبان های برنامه نویسی Ruby بنویسید. تمام این زبان ها در یک زبان متوسط ​​قرار می گیرند تا شما بتوانید دسترسی کامل به API Revit بدون در نظر گرفتن زبان مورد نظر خود داشته باشید. با استفاده از هر یک از زبانهای پشتیبانی شده می توانید دقیقا همان ماکرو را از نظر قابلیت استفاده کنید.

انتخاب یک زبان عمدتا مربوط به ترجیح شخصی و سبک یادگیری است.

یکی دیگر از مزایای یادگیری برای نوشتن ماکرو در Revit این است که شما می توانید این مهارت های برنامه نویسی جدید را در سایر جنبه های کار خود قرار دهید. هنگامی که درک زبان را دارید، می توانید کد را برای برنامه های دیگر ارسال کنید یا وب سایت ها یا برنامه های مستقل را ایجاد کنید. مزایای یادگیری برای نوشتن کد بسیار عظیم است و در طول زندگی حرفه ای شما سود زیادی را به شما می دهد.

برای باز کردن ماکرو در رویت مسیر زیر را باید انجام داد.

در Revit یک فایل پروژه جدید ایجاد کنید. هنگامی که فایل را ایجاد کرده اید، Macro Manager را با انتخاب نوار مدیریت و کلیک بر روی نماد مدیریت Macro باز کنید.ماکروها می توانند در فایل پروژه فعال یا درون برنامه قرار بگیرند ماکروهای ذخیره شده در فایل پروژه می تواند توسط هر کاربری که این فایل را باز می کند استفاده شود.

ماکروهای ذخیره شده در برنامه به تنظیمات Revit کاربر ذخیره می شوند. این ماکروها را می توان در هر فایل مدل، اما فقط توسط کاربر که ماکرو را ایجاد کرد استفاده می شود.

در آموزش های بعدی نحوه ساخت ماکرو را توضیح خواهیم داد .

مترجم و گردآورنده : محمد پاک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *