Bim Learn آموزش بیم

تحول از طریق BIM

تحول از طریق BIM : استودیوی معماری برنده جایزه هاوکینز / براون ، BIM را نه فقط به عنوان یک نوع نرم افزار جدید بلکه به عنوان روشی برای تغییر بنیادین در نحوه طراحی و تحویل پروژه ها پذیرفته است. ناتانیل راکام ، مدیر شرکت BIM ، این سفر را تا کنون بررسی می‌کند.

در طی بیش از چهار سال ، ما از ارائه سه پروژه از طریق مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای سرویس بیش از ۶۰ پروژه انتقال داده ایم ، که چندین مورد از آنها کامل پروژه های سطح ۲ هستند که نیازمند یک مدل اطلاعات دارایی ( AIM ) هستند.

در سال ۲۰۱۵ هاوکینز / براون تصمیم آگاهانه ای برای سرمایه گذاری در BIM گرفت و Autodesk Revit را برای کمک به تحویل همه پروژه های بالای زمینی و Bentley MicroStation را برای کارهای زیربنایی خود ، مانند Crossrail انتخاب کرد.

این شرکت به زودی تشخیص داد که bim یک قطعه نرم‌افزار نیست، بلکه یک تغییر الگو در شیوه اجرا و پروژه‌ها است  تا آن حد که یک مدیر bim برای قرار دادن استانداردهای لازم دفتر، مستندسازی، الگوها،  کتابخانه‌های محتوا و مهم‌تر از همه، یک استراتژی برای آموزش کارکنان ( هم در خود نرم‌افزار و هم تغییرات در مدیریت / تامین منابع پروژه که اغلب نادیده گرفته می‌شود یا در نظر گرفته نمی‌شود ) تعیین می‌شود .

پس از اتمام این موارد ، جلسات آموزشی هر هفته در حوزه‌های مختلف مرکزی اجرا می‌شد. آموزش توسط مشاوران بلند مدت BIM ما ارائه شد، به این معنی که کارمندان به همان روش آموزش داده می شوند. این رویکرد ثابت در حفظ یک سری جریان‌های کاری ” بهترین تمرین ” برای تولید یک مدل / بسته اطلاعات حیاتی بود.همانطور که تعداد پروژه‌ها در طول تمرین گسترش یافت، تیم‌هایی که در نرم‌افزار سنتی CAD مشغول به کار بودند، شروع به دیدن مزایای کار در یک محیط BIM فعال کردند.

یکی از این مزایا، قابلیت افزودن اطلاعات به هندسه هایی بود که طراحی می شدند. . به جای استفاده از CAD برای کشیدن اجزای یک در به عنوان مجموعه‌ای از خطوط، تیم‌ها می‌توانند داده‌ها را به یک جز سه‌بعدی اختصاص دهند. این مدل می‌داند که در یک اندازه خاص است، چیزی که آهن آلات را با آن تطبیق می‌دهد، از نظر رنگ و غیره.

تیمها توانستند برنامه خود را بطور خودکار تولید کنند، تا به اطلاعات هزینه و برنامه کمک کنند و مشتری را از الزامات FM در درب آگاه کنند. اگر به عنوان بخشی از تغییر طراحی، یک درب از مدل حذف شود ، دیگر در برنامه ها یا در خروجی دیگری از مدل ظاهر نمی شود – که همه اینها اکنون توسط صنعت به خوبی درک شده است. آنچه ما اعتقاد داریم که کمتر درک شود این است که این روند همچنین می تواند در جهت دیگر کار کند، به این دلیل که داده ها می توانند بر طرح / هندسه تأثیر بگذارند.

این مجموعه کاملاً جدید از مهارت ها برای معماران است تا بتوانند توسط آن مسلط شوند. یک روش جدید برای ترسیم، مدل سازی و یا طراحی از طریق کدگذاری. ما نه تنها می توانیم داده هایی را که طراحیمان را تشکیل می دهند دستکاری کنیم ، بلکه از طریق رابط‌های کدگذاری شده، می‌توانیم قابلیت‌های نرم‌افزاری که از آن استفاده می‌کنیم را نیز دستکاری کنیم. دیگر ما در اختیار دکمه هایی که Autodesk به ما می دهد نیستیم – زیرا می توانیم خودمان را بسازیم.

طراحی از طریق برنامه نویسی مستلزم ایجاد مهارت جدیدی برای معماران است و جای تعجب ندارد که بسیاری از شیوه های معماری برجسته در حال حاضر تیم طراحی محاسباتی یا مشاوران تخصصی خود را دارند.

ما در حال حاضر شاهد چندین پروژه در دفتر هستیم که از این امر بهره مند می شوند. یکی از اولین امکاناتی که برای پتانسیل کد نویسی وجود دارد، برای پروژه Here East بود ، جایی که ما یک کد منحصر به فرد “dazzle -ometer” را ایجاد کردیم که به ما امکان می داد تا به سرعت و بدون در نظر گرفتن کنترل خورشیدی ، طراحی های منحصر به فرد از الگوهای شیشه ای برای نمای ساختمان را انتخاب کنیم، در حالی که عملکرد کنترل انرژی خورشیدی را ثابت کنیم. هنگامی که یک الگو انتخاب شد، از کد برای خودکارسازی تنظیمات از هر نقطه ای که تشکیل دهنده ی حاشیه باشد استفاده می شود.

به طور مشابه ، برای دانشگاه Sussex ، ما یک کد تهیه کردیم تا یک موج مضاعف خمیده از اتصالات خارجی ایجاد کردیم. این امر به طراح این امکان را می دهد تا با استفاده از مجموعه ای ملموس از نقاط کنترل، انحنای موج نور و شبکه های آویز را ماساژ دهد و نتایج را فوراً به صورت سه بعدی مشاهده کند.

اخیرا ً، ما بر روی یک الگوی رنگ نمای خارجی کار کرده‌ایم که لقب ” spandrel – iser ” را دارد. این اسکریپت برای پروژه East Village استفاده شده است و تیم طراحی این امکان را فراهم می کند که سریعا پالت های رنگی مختلف و درصد ترکیب رنگ ها را برای بیش از ۳۰۰۰ پنل اسپندلر تست کند. یک فرآیند دستی که احتمالا ً یک هفته طول بکشد تا یک تکرار واحد را ایجاد کند، زنده می شود. تیم طراحی می تواند مخلوط ها را بهم ریخته و مدل سه بعدی را فوراً به روز کند.

این ها نمونه هایی بود که ما را بر آن داشت که برنامه نویسی را درک کنم، همچنین می تواند بسیاری از کارهای روزانه تکراری را که کارکنان از آن قدردانی نمی کنند، حذف کنند. ممیزی پرونده ها قبل از تبادل اطلاعات، تعبیه uniclass در فمیلی های ما، ، اعمال اصلاحات برای چند صد طرح برای مساله بسته‌بندی، تغییر نام فمیلی و غیره همگی می‌توانند خودکار شوند و این رویکرد به ما کمک کرد تا بهترین استفاده از فن‌آوری را در سال ۲۰۱۸ به دست بیاوریم .

هاوکینزبراون با ارائه کلیه پروژه های جدید در یک محیط با قابلیت BIM ، قدردانی می کند که داده های موجود در این مدل ها به گونه ای قابل برداشت است که می توان پروژه های جداگانه ای را ایجاد کرد، که این امر هم عمل و هم مزایای اصلی مشتریان آن را تامین می‌کند.

این رویکرد منجر به ایجاد ابزار کاهش انتشار آلایندگی خود به نام H \ B: ERT شده است، که امکان تحلیل سریع انتشار کربن مولفه‌های ساختمان‌های مختلف و مصالح ساختمانی در هر زمان در طول فرآیند طراحی را فراهم می‌آورد. مقایسه آسان و نیرومند بین طرح ها / پروژه های قبلی / فعلی و زمینه را برای تجزیه و تحلیل جای پای کربن چرخه عمر فراهم می‌سازد.

یک مثال دیگر ، ایجاد ابزار توجیهی پروژه ما است که به ما در توسعه خلاصه های مشتری بر اساس پروژه های قبلی ما کمک می کند. در آخرین برنامه کاری ، RIBA ذاتاً به مرحله ۷ (در حال استفاده) را با مرحله ۰ (تعریف استراتژیک) پیوند داده است. این به این معنی است که تجزیه و تحلیل پروژه های موجود باید خلاصه ها و ساختمان های آینده را آگاه کند. با تعمیم تمام داده‌های فضایی قبلی ، ما قادر به ایجاد خلاصه‌ای از پارامترهای کمی دقیق و قابل‌اعتماد هستیم ، که می‌تواند برای جمعیت‌های کاربر طراحی شود ، به ما این امکان را می‌دهد که ریسک کار را به حداقل برسانیم و در نهایت فرآیند را ساده و ساده تر کنیم.

علاوه بر این ، این ابزار مبتنی بر ابر است و به ما امکان را می دهد که با مشتریان “زنده” در سایت یا از راه دور ارتباط برقرار کنیم و خلاصه را به عنوان یک تیم افزایش دهیم.

BIM در آینده برای صنعت ساخت‌وساز آماده می‌شود و فرصت‌های بی‌حد و حصر را از طریق پیشرفت فن‌آوری و تفکر خلاقانه به ما می‌دهد . این امر، همراه با استانداردهای محکم دولت ، چارچوبی را برای ما فراهم می‌کند که در آن بازده پروژه را می‌توان به دست آورد در حالی که یک محصول درجه یک برای مشتریان فراهم می‌کند . جایزه گواهی سطح ۲ BIM ما با BSI به عنوان یک پیمان‌کار ردیف ۱ صرفا ً تعهد ما را تایید کرده و توانایی و ظرفیت واقعی ما برای تحویل پروژه‌ها را نشان می‌دهد .

تحول از طریق BIM تحول از طریق BIM تحول از طریق BIM تحول از طریق BIM آموزش BIM آموزش BIM

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*