Bim Learn

داینامو (Dynamo)در نرم افزاررویت چیست ؟

داینامو چیست؟

داینامو به طراحان اجازه می دهد برای طراحی و فرآیندهای سفارشی محاسباتی از طریق یک رابط برنامه نویسی ویژوال مبتنی بر گره انجام دهند. همچنین کاربران می توانند با این ایزار به دسترسی کاربری های پیچیده و اشکال هندسی ورابطه بین ساختارها بپردازند.

علاوه بر این، داینامو اجازه می دهدتا  طراح بتواند یک طرحی رابااستفاده از هرم محاسباتی که می تواند درچارچوب یک محیط BIM باشد انجام دهد تابتواند بااستفاده ازسیستم های سفارشی به کنترل هم خانواده ها و پارامترهابپردازد.

داینامو یک راه جدید برای اطلاعات هندسی در نرم افزارAutodesk Revit و Vasari است که کاربران می توانند چارچوبی برای ایجاد موقعیت و تجسم اشکال  هندسه ایجاد کنند که این چارچوب برنامه نویسی بصری اجازه می دهد تا کاربر بتواند به  روابط و گسترش طراحی BIM بپردازد.

***Vasari یک نرم افزار تحلیلی هست  طراحی حجمی و جذب انرژی خورشیدی / تونل باد / مسیر حرکت خورشیدو غیره است … 

 

برنامه:

داینامو نرم افزاری است که می تواند دانلود و اجرا کنیدو در هر دو حالت مستقل یا به عنوان یک پلاگین برای نرم افزار های دیگر مانند Revit و یا مایا استفاده کنید.

“امروه این پلاگین به صورت یک ابزار در نرم افزار رویت به نمایش در می آید”

 

روند:

هنگامی که ما برنامه را نصب کرده ایدم، دینامو ما را قادر می سازد تا  به درون یک فرایند برنامه نویسی بصری برویم در جایی که ما عناصرو اتصالات را با هم به  روابط و سلسله ای از اقدامات که تشکیل الگوریتم های سفارشی کار می کند تعریف می کنیم که می توان از پردازش داده ها به تولید هندسه بپردازیم.

اقدامات دینامو:

 

با استفاده از برنامه نویسی بصری داینامو شما می توانید طیف گسترده ای شکلهای هیجان زده ایجاد کنید.

داینامو بستری برای برنامه نویسی ویژوال است  آن را یک ابزار طراحی انعطاف پذیر و وسیع می دانند دلیل آن هم این است که هم می تواند به عنوان یک برنامه مستقل و یا یک پلاگین و افزودنی به نرم افزار دیگرعمل کند.

با استفاده از این ابزار ما می توانیم به وسیله آن دامنه وسیعی از کارهای  خلاق و محیط های بسیارجذاب بپردازیم.

داینامو

 

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*