Bim Learn

ویژگی های Revit 2021

در این مقاله سعی برای این داریم تا به ویژگی های Revit ۲۰۲۱  بپردازیم .

ویژگی های Revit 2021

ممکن است بیشتر شود و تا انتشار نهایی تغیرات بیشتری داشته باشد که در همین مقاله به روز خواهیم کرد.

آموزش های تکمیلی به صورت ویدیو برای گروه VIP به رایگان داده خواهد شد.

ویژگی های Revit 2021 : نمایش های Realistic پیشرفته

توضیحات :برای ویوهای Realistic اتفاقات ویژگی رخ داده است  که این نماها سریعتر و بهتر از حالت Realistic در نسخه های گذشته به نظر برسند. همچنین انتظار داریم که این مشکلات بیش از حد کمرنگ و کوچک به نظر برسند و مدیریت قرار گرفتن در معرض هنگام حرکت بین موقعیت های دوربین داخلی و خارجی بسیار دشوار است.

 

اصلاحات عمده در پیش نمایش شامل موارد زیر است:

  • اگر در تنظیمت گزینه های نمایش گرافیکی باشید ، لبه ها (Edges ) در حال نمایش هستند.
  • متریال پیشرفته اکنون به درستی نمایش داده می شوند.
  • بهبود نوردهی خودکار
  • اکنون چاپ به درستی کار می کند.

تمرکز روی موارد مورد استفاده خیلی افزایشیافته است.

Realistic همانطور که در نسخه های قبلی وجود دارد در فریم view نیز موجود است. تغییر حالت دید به Realistic در هر دید که باشید در دسترس است، شما ویژگی های زیر را در دسترسی دارید.

  • در صورت امکان آنچه را که می بینید با نسخه مشابه Realistic از نسخه قبلی مقایسه کنید. برای این کار باید فایل را در نسخه قبلی ذخیره کرده و در نسخه جدید باز کرده و مقایسه کنید.
  • Automatic Exposure – این ویژگی در نسخه جدید است. با استفاده از این گزینه از مقدار Exposure استفاده نمی شود و روشنایی به طور خودکار تنظیم می شود. در تنظیمات چند مشکل وجود دارد که اطمینان از فعال بودن این گزینه را سخت می کند. دوبار بررسی کنید که برای تست فعال شده است.

– اگر در حالت Automatic Exposure  باشید، Exposure vaule ممکن است تغییر کند اما هرگز مورد استفاده قرار نمی گیرد.

دیوارهای شیب دار

توضیحات : در حال حاضر می توانید دیوارهای منظم شیب دار و دیوارهای شیب دار شیشه ای را در Revit ایجاد کنید.

ایجاد دیوارهای منظم شیب دار و دیوارهای شیشه ای شیب دار با مسیرهای مستقیم ، منحنی / قوس یا بیضوی به صورت استاندارد.

  ویژگی بعدی :  فعال شدن View Filters Enhancement در ویو می باشد.

توضیحات : ستون جدیدی با نام ” Enable in View ” به زبانه فیلترها در پنجره Visibility Graphics اضافه شده تا سریعاً یک عمل فیلتر مشاهده را در نما روشن یا خاموش کنید. علامت زدن چک باکس به این معنی است که فیلتر همچنان در نما وجود خواهد داشت ، اما عناصری که با معیارهای فیلتر مطابقت دارند رد نمی شود.

به عنوان مثال ، فرض کنید یک فیلتر نما تنظیم شده است تا تمام دیوارهای بیرونی را به صورت قرمز نشان دهد و نام آن ” Exterior Walls” باشد. هنگامی که ” Enable in View” انتخاب نشود ، دیواره های تحت تأثیر فیلتر مشاهده هنوز در نما نمایش داده می شوند اما نه به رنگ قرمز. این متفاوت از انتخاب ” Visibility” است ، که در صورت عدم کنترل ، نمایشگر همه عناصر متناسب با معیارهای فیلتر ” Exterior Walls” را خاموش می کند.

هنگامی که فیلتر نمای جدید در نمای اعمال می شود ، کادر انتخاب “Enable in View”  ” به طور پیش فرض فعال می شود.

در کنار این پیشرفت ، افزودن متدهای جدید API :

View.GetOrderedFilters  و View.GetIsFilterEnabled و View.SetIsFilterEnabled  است تا عملکرد از طریق API کاملاً قابل دسترسی باشد.

ویژگی بعدی : Section Head Families: Rotate text with component می باشد .

ویژگی ” Rotate with component ” فمیلی های Section Head  به ” Rotate text with component ” تغییر نام یافته است و هنگامی که بررسی شد ، متن را در the Section Head family می چرخاند تا به زاویه بخش بچرخد.

ویژگی جدید :

ویژگی بعدی Solar Analysis installed with Revit می باشد

آنالیز خورشیدی با Revit نصب شده است :ابزارهای Solar Analysis که قبلاً با عنوان Insight Solar شناخته می شدند، همراه با Revit نصب می شوند و نیازی به دانلود آن نیست و یا نیاز نیست آن را از مکان دیگری نصب کنید. ویژگی ها و کارایی ابزارها تغییر نکرده است. نصب

به طور مستقیم در Revit در برگه Analyze است، دسترسی به این ویژگی آسانتر خواهد شد که امیدواریم استفاده بیشتر را ترغیب کند.

 

ویژگی های اضافه شده در رویت ۲۰۲۱ در قسمت آزمایشی بوده و تا انتهای ارائه تغییراتی خواهد کرد .

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*