Bim Learn آموزش بیم

۲۰ نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برتر در سال ۲۰۱۹(قسمت پنجم)

 

Edificius.16

اگر شما به دنبال یک پلت فرم طراحی معماری BIM هستید، Edificius ابزار خوبی برای بررسی است. این راه حل BIM برای کمک به ایجاد یک طراحی معماری ۳D با مطابقت با آخرین مقررات و مطابق با جدیدترین فن آوری ها ساخته شده است. علاوه بر این، این یک راه حل یکپارچه است که BIM را برای طراحی منظر ارائه می دهد، ارائه های استاتیک برای ارائه های فتوترالیستی و ارائه در زمان واقعی برای انیمیشن ها.

علاوه بر این، آن را در زمان واقعی موتور رندر و امکانات داخلی است. این ویژگی های ساده تخمین هزینه، مهندسی ساخت و ساز و طراحی سه بعدی را ساده می کند. ویژگی های دیگر عبارتند از: ۵D BIM برای تخمین هزینه های پروژه در زمان واقعی، یک کاتالوگ از منابع طراحی داخلی رایگان و راه حل DWG و DXD CAD با استفاده از نهادهای گرافیک ابتدایی.

چرا Edificius را انتخاب کنید؟

 1. آبجکت های معماری پارامتریک: این تولید خودکار اسناد و مدارک ساخت و ساز را با آبجکت هایی مانند ستونها، دیوارها و پرتوها را آسان می کند.
 2. کتابخانه آبجکت های BIM: هزاران منبع طراحی رایگان برای ۲D CAD Blocks، تکسچرهای HD و مدل های ۳D در دسترس هستند.
 3. ترمیم های غیر واقعی: ویژگی های پیشرفته برای ویرایش عکس برای رندر واقعی.

Midas Gen یکی از محصولات بسیاری است که توسط midas، منحصرا برای مهندسی ساختمان است. این یک راه حل BIM یکپارچه برای ساخت و سازهای عمومی است. مهندسان از این ابزار برای انجام تجزیه و تحلیل ساختاری با طیف متنوعی از ویژگی های محدود و نظریه های مدرن برای تولید نتایج عملی و دقیق استفاده می کنند.

این نرم افزار همچنین طرح های پیچیده را ساده می کند و با ساختار با بازدهی، تطبیق پذیری و آسودگی انطباق می دهد. این یک ویژگی مدل سازی بصری است که با استفاده از تابع مشابه CAD برای طراحی و ایجاد گره ها و عناصر به کار می رود. علاوه بر GUI کاربر پسند، دارای یک پردازنده قوی پس از پردازشگر، ویژگی های طراحی خودکار و گزینه های تجزیه و تحلیل کامل است.

چرا Gen midas  را انتخاب کنید؟

 1. مدل سازی بصری: نابغه ساختار به شما امکان می دهد که ساختارهای منظم را به آسانی ایجاد کنید.
 2. طراحی خودکار: ویژگی های طراحی سیما برای طراحان اتوماتیک وتولید بر اساس کد های طراحی موجود است.
 3. پس پردازش پویا: مطابق با استانداردهای طراحی مشخص، به طور خودکار ترکیب عملکرد دستگاه را ایجاد می کند.

 

Allplan Architecture.18

 

Allplan Architecture یک راه حل BIM برای معماران است که بتوانند در پروژه کنترل را به دست آورند و راه را برای خلاقیت در زمانی که به طراحی و نقاشی می رسند،باز بگذارد. این ابزار جهانی برای طراحی و ساخت ساختمان به شما کمک می کند تا تصاویر و طرح های حرفه ای خود را ایجاد کنید، خواص فیزیکی و کاربردی را تعیین کرده و به هزینه ها و مقادیر قابل اعتماد و دقیق دست یابید.

شما می توانید از این ابزار برای کار به طور کامل در ۳D و یا ترکیبی از ۲D و ۳D استفاده کنید. علاوه بر این، بهره وری را با استفاده از رابط کاربری مدرن و بصری آن افزایش می دهد که باعث تسهیل و کاهش مقدار وظیفه و نقش مبتنی بر عملکرد و کیفیت آن می شود. این پلت فرم همچنین ساده بودن مبادلات داده بین شرکای برنامه ریزی را تضمین می کند و بهینه سازی کار گروهی و همکاری، و دقیق بودن در تولید نقشه ها را دنبال می کند.

چرا Allplan Architecture را انتخاب می کنید؟

 1. طراحی با کمک BIM: ابتدا طرح های اولیه را برای شناسایی محل خطاها در مرحله طراحی اولیه برای جلوگیری از تصادفات ساختمانی، نشان می دهد.
 2. آزادی طراحی: هیچ محدودیتی در ایجاد مدل های ۳D از طریق ادغام با هسته مدل سازی Parasolid از زیمنس وجود ندارد.
 3. مقدار برداشت: حداکثر قابلیت اطمینان برای تولید مدل ۳D تولید شده است.

 

Buildertrend.19

Buildertrend برای سازندگان و طراحان خانه طراحی شده است که نرم افزاری است که بر مدیریت پروژه های ساختمانی تمرکز دارد. این راه حل مبتنی بر ابر یک ابزار حیاتی برای ماندن در پروژه ساخت و ساز شما از طریق در زمان واقعی، دسترسی به برنامه های ساخت و ساز، عکس ها، اسناد، تغییرات سفارش، انتخاب های خرید خانه و مدیریت ضمانت، در میان دیگران است. با این کار، انتخاب حرفه ای برای متخصصان ساخت و ساز مسکونی است.

راه حل های اصلی Buildertrend شامل فرایند پیش فروش، مدیریت پروژه، ابزار های مالی و مدیریت مشتری می باشد. زیر هر دسته یک مجموعه ای از ویژگی های است که از نشانه های برنامه ریزی (که در آن شما می توانید بیش از طرح های حاشیه نویسی) و برنامه ریزی به انتخاب و بودجه وجود دارد.

چرا Buildertrend را انتخاب کنید؟

 1. پلت فرم متصل: یک راه حل مبتنی بر ابر است که خلاقیت را در هر وسیله ای تقویت می کند.
 2. مدیریت پروژه: ساده کردن مدیریت موثر کار در دفتر و در سایت.
 3. برنامه منظم شده: با استفاده از دسترسی به تلفن همراه، می توانید بر روی طرح حاشیه نویسی کنید و چندین تاریخچه نسخه را مشاهده کنید.

 

 

 

۲۰.BricsCAD BIM

در نهایت در راس لیست نرم افزارهای مدل سازی اطلاعات ساختمان، BricsCAD BIM یک راه حل BIM کامل است – از طرح بندی تا اضافه کردن جزئیات به طرح های شما – که به شما کمک می کند تا یک مدل اطلاعاتی ساختمان کامل را توسعه دهید. شما برای کنترل خود بر ویژگی ها و عناصری که می خواهید به BIM اختصاص دهید، چه اینکه ساختمان چند گانه یا گزارش باشد، کنترل می کنید.

با جزئیات اطلاعات و ترکیب مصالح ساختمانی از قبیل تعاریف و لایه ها برای ساختن عناصر، جزئیات را دنبال کنید. همچنین سرعت تولید را بهبود می بخشد و ساده می کند. با یک کلیک، شما می توانید مجموعه ای از شیت ها را تولید کنید، آنها را در هماهنگ سازی، ارتفاع مکان، و بخش یا طرح نمایش ها، و دیگر چیزها به روز رسانی کنید. علاوه بر این، دارای ویژگی مدل سازی هوشمند ساختاری است که جامدات خطی را برای طبقه بندی خودکار به رسمیت می شناسد.

چرا BricsCAD BIM را انتخاب کنید؟

 1. کنترل کامل طراحی: یک BIM با محدودیت صفر در عناصر و خواص ایجاد کنید.
 2. بخش های جزئیات: مستند سازی ساخت و ساز را با اضافه کردن بخش های جزئی مدل خود افزایش دهید.
 3. پیشنهاد BIM: تجزیه و تحلیل ارتباط بین دو عنصر ساختمان برای تصحیح طراحی.

 

 

دیگر راه حل های توصیه شده

 1. VisualARQ : راه حل BIM برای طرح های معماری و تکمیل پلت فرم Rhino. این یک لایه از سبک های یکنواخت و ویژگی های اسناد را برای شکل گیری دقیق تر هندسی اضافه می کند.
 2. TurboFloorPlan: رابط طراحی حرفه ای است که برای ایده آل برای تازه کار و کسب و کار کوچک نیز ایده آل است. این ابزار راه اندازی سریع، مرکز آموزشی، برآورد هزینه اتوماتیک و راهنمایی های ساختمان سبز را دارد.
 3. Softtech Spirit : یک پلت فرم مدل AEC با ویژگی کنترل هزینه ساخت و ساز و مجموعه ای از ابزارهای دیگر BIM و CAD است. این می تواند به راحتی برای فایل های متقابل عملکرد مانند IFC، DWF، STL، و DWG ادغام شود.
 4. Sefaira : یک پلت فرم BIM برای پروژه های مهندسی، معماری و پایداری با ابزارهای جدید برای تحلیل، شبیه سازی و همکاری است.
 5. CYPECAD: ابتدا برای تجزیه و تحلیل ساختار بتن مسلح و فولاد برای قدرت افقی و عمودی طراحی شده است، این پلت فرم مناسب نیازهای معماران، مهندسین و شرکت های ساختمانی است. این همچنین دارای ساختار ۳D یکپارچه از طریق اتصال بین CYPECAD و CYPE ۳D است.
 6. Archibus Building Operations Management: یک نمونه مدیریت ساختمان عملیات در مجموعه آرشیو برای بهینه سازی فرآیندهای مدیریت و نظارت در پروژه های املاک، تسهیلات و زیر ساخت است. این ویژگی پورتال خدمات خود را برای برنامه ریزی، گزارش و وظایف اعزام دارد.
 7. OpenStudio: مدل سازی انرژی منبع باز که توسط وزارت انرژی ایالات متحده طراحی شده است، برای طراحی و برنامه ریزی انرژی با استفاده از تحلیل روزافزون پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. این توانایی تجزیه و تحلیل در مقیاس بزرگ را با استفاده از ابزار مانند کالیبراسیون ورودی مدل، تجزیه و تحلیل سهام ساخت و بهینه سازی طراحی عملی می کند.
 8. Revizto: این ویژگی یک ردیابی و هماهنگی مسئله چند بعدی ای است که برای کمک به تیم ها برای برقراری ارتباط و هماهنگی بیشتر در طول چرخه عمر پروژه، از ابتدا، طراحی، ساخت و تا عمل، کمک می کند. این امر ردیابی برنامه های ساخت و ساز را آسان تر و هدفمندتر می کند.

مترجم و گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*