Bim Learn آموزش بیم

۲۰ نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برتر در سال ۲۰۱۹(قسمت دوم)

در این قسمت به ۵ نرم افزار خواهیم پرداخت :

  • Autodesk BIM 360

Autodesk BIM 360 ، یک محصول دیگر شرکت CAD می باشد که، تحویل پروژه و راه حل مدیریت ساختمان است که فرآیندهای تیم پروژه، طراحی و ساخت و ساز را متحد می کند. BIM 360 یک سرویس وب مبتنی بر ابر است که دسترسی تیم به داده ها را برای بهبود تصمیم گیری فراهم می کند و از تاخیر های گران قیمت اجتناب می کند.

این ابزار به شما اجازه می دهد کل چرخه عمر پروژه را به طور کامل مدیریت کنید. برخی از ویژگی های اصلی Autodesk BIM 360 عبارتند از: محیط کار اشتراکی کنترل شده، بررسی طراحی، هماهنگی ارائه شده، هماهنگی BIM ، تجسم تغییرات، مدیریت کیفیت و موضوع، چک لیست برنامه ایمنی، و RFI ها و ارسال ها. این بسته شامل نمونه های متعدد برای ارائه ۳۶۰ درجه کنترل عملیات ساخت و ساز شما است.

چرا Autodesk BIM ۳۶۰ را انتخاب کنید؟

RFI ها و ارسال ها: ردیابی فعالیت و کنترل پروژه های تنگ تر برای مدیریت بسته های submittals.

تجسم تغییرات : هنگامی که با مدل های تیم توسعه یافته، دید بیشتری نسبت به نسخه های مدل داشته باشید.

بررسی طراحی : بررسی، نشانه گذاری و انتشار نظر برای بررسی را متمرکز می کند.

  • Tekla BIMsight

Tekla BIMsight یک نرم افزارماسب در این قسمت می باشد . این روش نحوه ترکیب مدلها، بررسی و شناسایی اختلافات را تسری می دهد و در نهایت موضوعات را با تیم خود ارتباط می دهد. این راه حل برای BIM پیشرفته و مهندسی ساخت و ساز ساخته شده است. با ساده سازی گردش کار ساخت و سازتان،  شما می توانید به راحتی حتی در مرحله طراحی برای شناسایی و حل مسائل، اطمینان حاصل کنید که آنها قبل از ساخت و ساز مورد توجه قرار گرفته اند.

برخی از پیشنهادات اصلی Tekla BIMsight عبارتند از: گردش فضای ۳D، تشخیص خودکار برخورد، نشانه ها، پشتیبانی IFC، مشاهده چند مدل و رنگ و شفافیت شئ یا مدل، و غیره. این همچنین بر روی ویندوز ۷ و ۸ صفحه کامپیوتر با رابط کاربری لمسی کار می کند، بنابراین شما می توانید مدل های خود را بر روی سایت در هر زمان مشاهده کنید.

چرا Tekla BIMsight را انتخاب کنید؟

استفاده دانشجویی: مناسب برای دانشجویان و موسسات آموزشی برای معرفی به هماهنگی طراحی مبتنی بر مدل استفاده می شود.

برای کاربران رایگان است.

۳.ARCHICAD

ARCHICAD، یک محصول دیگر توسط Graphisoft، یک ابزار D 3 معماری BIM برای طراحی و مدلسازی است. سازگار با دسکتاپ های مک و ویندوز، توسط برنامه ریزان شهری، معماران و طراحان مورد استفاده قرار می گیرد تا فرآیندهای گردش کار طراحی خود را ارتقا دهند. راه حل های CAD آن طراحی شده است تا به تمام جنبه های فرایند طراحی برای محیط زیست ، از جمله مهندسی و زیبایی شناسی آن بپردازد.

به عنوان یکی از اولین پیاده سازی BIM، ARCHICAD پیشگام از ابزارهای CAD است که توانایی ایجاد هر دو هندسه ۲D و ۳D را دارد. این یک مجموعه کامل طراحی با مدل های مختلف اطلاعات ساختمان و توابع تجسم برای حمایت از اکثر نیازهای شرکت های معماری است.

چرا ARCHICAD را انتخاب کنید؟

طراحی الگوریتمی: هیچ شکاف بین طراحی مرحله اولیه و BIM وجود ندارد.

Open BIM : یک جریان کاری باز که مشارکت اعضای پروژه را بدون در نظر گرفتن ابزار مورد استفاده، امکان پذیر می کند.

مدل ساز MEP : برای ایجاد و ویرایش ۳D مدل مبتنی بر MEP شبکه مانند لوله و دودکش استفاده می شود.

  • Revit

Revit BIM Software یک ابزار مدل سازی اطلاعات ساختمان برای مهندسی، ساخت و ساز و طراحی معماری MEP است. این یکی از محبوب ترین بسته های نرم افزاری است که توسط CAD غول Autodesk ساخته شده است. پلاتفرم قدرتمند برای مهندسان، معماران، طراحان، پیمانکاران و معماران منظر  طراحی شده برای رویکرد مبتنی بر مدل هوشمند برای طراحی، طراحی و ساخت زیرساخت ها و ساختمان ها ارائه می دهد. این نرم افزار فقط با ویندوز مایکروسافت سازگار است.

همچنین خطر خطاهای ناشی از سوء تفاهم را به حداقل می رساند، زیرا تمام فرایندها از طریق یک سیستم واحد می آیند. هماهنگی نیز از طریق ویژگی های چندگانه پروژه به منظور جلوگیری از تجدیدنظر و درگیری ها به دست می آید. Revit همچنین به شما امکان شبیه سازی و تکرار طرح ها برای سیستم ها و ساختارها را می دهد. BIM  ۴D قادر به ردیابی کل چرخه ساخت و ساز از کانسپت تا نگهداری و حتی تخریب است.

چرا از رویت استفاده کنید؟

قابلیت همکاری: این کار با اعضای یک تیم پروژه گسترده انجام می شود.

تصاویر متحرک با کیفیت بالا: ارتباطات ایده ها و هدف طراحی به تیم ها و اعضای پروژه تحویل داده می شود.

راه حل چند رشته ای: برای رشته هایی مانند معماران، مهندسان سازه، مهندسان MEP و متخصصان ساخت و ساز ساخته شده است.

۵.Navisworks

Navisworks نیز توسط Autodesk ساخته شده است. تفاوت بین Navisworks و Revit این است که Navisworks به عنوان ابزار بررسی نرم افزار برای حرفه ی AEC متخصص است. این بسته بررسی ۳Dطراحی فقط با ویندوز مایکروسافت سازگار است. این بسته های دیگر Autodesk 3D را برای باز کردن و ترکیب مدل های ۳D، بررسی مدل و مرور در اطراف آن در زمان واقعی، تکمیل می کند.

این ابزار در حین ساخت و ساز اولیه برای کنترل و اطمینان از نتایج پروژه موفق است. یکی از ویژگی های آن شامل هماهنگی مدل و تشخیص برخورد است. این به شما این امکان را می دهد که خطرات بالقوه برخورد و تداخل را مشخص کنید، پیش بینی کنید و آن را کاهش دهید. انیمیشن، شبیه سازی مدل و تجمیع داده ها به یک مدل واحد، برخی از ویژگی های اصلی آن است.

چرا از Navisworks استفاده کنید؟

یکپارچه سازی BIM 360 : این ساده سازی به اشتراک گذاری داده ها و گردش کار ها در ابر با پروژه های شما است.

تشخیص سریع تر تداخلات: به روز رسانی برای شناسایی تشخیص موثرتر و سریعتر.

بخش های برجسته: تجسم بهتر از طریق دید پلان.

مترجم و گردآورنده : محمد پاک نظر

محمد پاک نظر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*